Satomi Tagashira

Satomi Yasutaniyaukończyła Wydział Muzyki na Uniwersytecie Soai w Osace w Japonii oraz studia podyplomowe na Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Swoje umiejętności muzyczne kształciła pod kierunkiem K. Yoshinaga, C. Sogabe, M. Oguri, K. Jakowicza, M. Nosowskiej i M. Marinkovicia. W roku 1997 zdobyła III nagrodę na IV Międzynarodowym Konkursie im. Karola Szymanowskiego w Łodzi. Rok później została zaproszona do wykonania recitalu na XXI międzynarodowym festiwalu „Dni muzyki K. Szymanowskiego” w Muzeum Karola Szymanowskiego „Atma” w Zakopanem. Współpracowała jako solistka z orkiestrami m.in. w Polsce, Japonii, Bułgarii, Holandii. Koncertuje także jako solistka i kameralistka, wykonując kompozycje z pogranicza różnych gatunków muzycznych. W Radomskiej Orkiestrze Kameralnej gra od 2008 roku.

Mimo, że na co dzień nie słucha muzyki, zwłaszcza rockowej, dziwnym zrządzeniem losu od 2004 roku gra i współkomponuje z zespołem BELIEVE, który gra rocka progresywnego. Efekt współpracy to 7 płyt CD i 2 DVD.

Jej hobby to rękodzieło (robienie na drutach, szycie, plastyka itd.). Zrobiła między innymi sweter, biżuterie, bransoletki i wiele innych.

Kocha koty, a najbardziej Serwale!

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij