Data/Czas
Data: 20/04/2024
Czas: 18:00 - 20:00


Rozświetlona noc – Poznaj swoją orkiestrę
Sala koncertowa R.O.K.

Wykonawcy:
Arkadiusz Dobrowolski – wiolonczela,
solista – uczeń ZSM w Radomiu, laureat nagrody specjalnej na XIV Szkolnym Konkursie Na Wykonanie Utworu z Orkiestrą,
Jurek Dybał – dyrygent,
Radomska Orkiestra Kameralna
W programie m.in.:
Arvo Paert – Fratres (w opracowaniu na wiolonczelę i smyczki), Arnold Schoenberg – Verklärte Nacht

Ceny biletów:
I strefa –  bilet normalny 25 zł, bilet ulgowy 22 zł
II strefa –  bilet normalny 20 zł, bilet ulgowy 18 zł
Cena biletu w karnecie: 18 zł (min. 5 koncertów)

Arkadiusz Dobrowolski urodził się w Gdańsku. Ukończył  Państwową Szkołę Muzycznej st. Podstawowego i Licealnego w Gdańsku w klasie prof. Jadwigi Ewald (dyplom z wyróżnieniem), oraz Akademię Muzyczną w Łodzi w klasie prof. Andrzeja Orkisza. W 2003\04 studiował w „Hochschule fur Musik und Theater” w Hannowerze w klasie prof. Gerrita Zitterbarta. W 2016 roku uzyskał stopień doktora w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Jest laureatem wielu nagród na konkursach krajowych i zagranicznych m.in.: I miejsca na II Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej im. Johannesa Brahmsa w Gdańsku oraz nagrody specjalnej za najlepsze wykonanie utworu patrona konkursu, I nagrody Grand Prix i nagrody za najlepsze wykonanie utworu Pierre’a Lantiera na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej im. Pierre’a Lantiera w Paryżu, III nagrody na VII Międzynarodowym Konkursie im. J. Brahmsa w Portschach ( Austria), III nagrody oraz nagrody publiczności na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej im. G. B. Viottiego w Vercelli we Włoszech.  Uczestniczył w wielu kursach mistrzowskich m.in.: „International Sommer – Akademie Lenk ” i „Sommer – Meisterkurse” w Szwajcarii, „XII Internationale Sommerakademie Prag – Wien – Budapest”w Austrii, a także w „Trondheim Chamber Music Festival and Academy 2002″ w Norwegii, oraz ” Stern Music Workshop”, który odbył się w Carnegie Hall w Nowym Yorku. Jako solista współpracował m. in. z Orkiestrą Państwowej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, Śląską Orkiestrą Kameralną, Radomską Orkiestrą Kameralną, Filharmonią Szczecińską, oraz „Tiroler Sinfonieorchester” w Insbrucku. Dokonał nagrań dla Polskiego Radia, Radia Gdańsk, Austriackiego Radia ORF, Radia Łódź, a także TVP, TVN, i Amerykańskiej Stacji Telewizyjnej FOX 8. W 2003 r. nagrał dla wytwórni DUX wraz z Triem Polskim i francuskim klarnecistą J. M. Fessardem „Kwartet na koniec czasów” Oliviera Messiaena. Jest współtwórcą i wiolonczelistą Weinberg Piano Trio. Prowadzi intensywną działalność pedagogiczną w Akademii Muzycznej w Łodzi , oraz Zespole Szkół Muzycznych w Radomiu i Łodzi. Jego uczniowie są laureatami ponad czterdziestu nagród na konkursach zagranicznych i krajowych.

Jerzy Dybał – dyrygent. W latach 2018-2021 dyrektor orkiestry Sinfonietta Cracovia oraz Międzynarodowego Festiwalu im. Krzysztofa Pendereckiego w Zabrzu. Prowadzi grupę kontrabasistów Wiener Philharmoniker i Wiener Staatsoper. Założyciel i dyrygent Orkiestry Kameralnej im. J.I. Paderewskiego. Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej im. F. Chopina w Bytomiu w klasie kontrabasu prof. Gerarda Przybyły oraz Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Andrzeja Mysińskiego. Działalność koncertową rozpoczął w wieku 15 lat stając się najmłodszym członkiem „Gustav Mahler Jugendorchester”, w której grał z dyrygentami, którymi byli m.in.: Claudio Abbado, Neville Marriner, Bernard Haitink. Jest laureatem konkursów kontrabasowych oraz konkursu instrumentów smyczkowych o stypendium „Yamaha Music Foundation of Europe”. W latach 1996 – 2001 był stałym współpracownikiem ”Sinfonii Varsovii” oraz „Polskiej Orkiestry Kameralnej” a następnie (2001-2003) kontrabasistą „Monachijskiej Filharmonii”. Członek założyciel „Mahler Chamber Orchestra”, powstałej z inicjatywy Claudio Abbado. Współpracował również z Orkiestrą Radia Bawarskiego – „Simphonieorchester des Bayerischen Rundfunks”. Obecnie jest „Stimmführerem” grupy kontrabasów Filharmoników Wiedeńskich oraz Orkiestry Opery Wiedeńskiej. Jako solista oraz kameralista koncertuje z takimi orkiestrami i zespołami jak: Orkiestra Kameralna Wratislavia, „Kwartet Śląski”, zaś wśród jego partnerów muzycznych znajdują się: Chee-Yun, Konstanty Andrzej Kulka, Jan Stanienda, Piotr Pławner, Wadim Brodski, Piotr Paleczny, Waldemar Malicki, Władysław Kłosiewicz czy Tytus Wojnowicz. Wystąpił m.in. na: ”Festiwalu Muzycznym w Łańcucie”, ”Wielkanocnym Festiwalu Ludwiga van Beethovena”, ”Festiwalu Chopinowskim w Dusznikach-Zdroju” i innych. Za nagrania płytowe został dwukrotnie uhonorowany Nagrodą Muzyczną Fryderyk, zaś jedno z jego nagrań (z K.A. Kulką) uzyskało status „Platynowej Płyty”. W kręgu zainteresowań artysty znajduje się również stylowe wykonawstwo muzyki dawnej. W tej dziedzinie współpracował z m.in. z dyrygentami Trevorem Pinnockiem oraz Marc Minkowskim.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij