Polak – Wojciech Kostrzewa, zdobył największe uznanie maestro Krzysztofa Pendereckiego i tym samym zdobył I nagrodę w III Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim K. Pendereckiego „Arboretum”.

fot. Jerzy Mieśnik

Koncert finałowy Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego ARBORETUM odbył się 21 listopada 2017 o godzinie 18:00
w Sali Koncertowej im. K. Pendereckiego w Zespole Szkół Muzycznych w Radomiu. Po wykonaniu utworów finalistów przez Radomską Orkiestrę Kameralną pod batutą Dawida Runtza, główny juror – prof. Krzysztof Penderecki przy konsultacjach
z członkami jury I etapu zdecydował o wyborze laureatów:

III nagrodę w wysokości 5 000 zł otrzymał: Andrea Portera za utwór pt. Dragon-fly Emblem

II nagrodę w wysokości 10 000 zł otrzymał: Gianluca Castelli za utwór pt. Much Madness/ Four haunting delusions

Natomiast I nagroda w wysokości 30 000 zł powędrowała do Wojciecha Kostrzewy za utwór Novelette.

fot. Jerzy Mieśnik

Została przyznana także nagroda publiczności. W trakcie przerwy każda osoba
z publiczności mogła wskazać na przygotowanych wcześniej kartach do głosowania jeden z utworów, który jej zdaniem był najlepszy. Po przeliczeniu głosów okazało się, że największą liczbę głosów także uzyskał faworyt Krzysztofa Pendereckiego, czyli Wojciech Kostrzewa, kompozytor otrzymał nagrodę publiczności w wysokości 5 000 zł.

Wielką pochwałą były słowa maestro Pendereckiego wygłoszone do publiczności ze sceny: „Nie pierwszy raz staję na tej scenie. Okazuje się, że był to znakomity pomysł, by zorganizować Arboretum w Radomiu. Stało się coś, co zazwyczaj trwa lata: konkurs spopularyzował się, wie o nim cały świat i bardzo się cieszę, że będziemy nadal się tutaj spotykać.”

Konkurs zaowocował powstaniem wielu nowych dzieł, z których sześć finałowych doczekało się światowego prawykonania podczas finału Konkursu.

Dofinansowano ze środków Gminy Miasta Radomia
MECENASEM KONKURSU jest International Tobacco Machinery Poland SP. Z O.O. – producent innowacyjnych rozwiązań dla przemysłu tytoniowego www.itmgroup.eu 
Dofinansowano z Funduszu Popierania Twórczości Stowarzyszenia Autorów ZAiKS
Patron Medialny Program Drugi Polskiego Radia

MECENAS KONKURSU:


 

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij