Michał Zaborski – altowiolista, kompozytor, absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie.
Działalność w różnych obszarach, zarówno muzyki klasycznej, jak i szeroko rozumianej muzyki improwizowanej, pozwala mu na kreowanie swojego indywidualnego stylu.

Michał Zaborski

Jest współtwórcą dwukrotnie nagrodzonej Fryderykiem, jazzowej grupy, Atom String Quartet, która jest jednym z nielicznych na świecie kwartetów smyczkowych wykonujących autorską muzykę jazzową. Zespół stale gości na największych światowych festiwalach muzycznych. Działalność zespołu jest niezwykle różnorodna, dzięki czemu artyści współpracują w projektach, które łączą wiele gatunków muzycznych od klasyki po jazz, występując z takimi artystami jak: Urszula Dudziak, Anna Maria Jopek, Jerzy Maksymiuk, Janusz Olejniczak, Bobby McFerrin, Branford Marsalis, Adzik Sendecki, Grażyna Auguścik, Adam Sztaba.

Michał Zaborski jest laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Altówkowego im. J. Rakowskiego w Poznaniu, Międzynarodowego Konkursu im. J. Brahmsa w Portschach (Austria), Międzynarodowego Konkursu Altówkowego w Bled (Słowenia). Od wielu lat współpracuje z Orkiestrą Sinfonia Varsovia, będąc jednocześnie w latach 2008-2015 jej etatowym muzykiem. Jako solista występował z orkiestrami Filharmonii Lubelskiej, Filharmonii Łódzkiej a także z Radomską Orkiestrą Kameralną.

Jako sideman, zapraszany do udziału w wielu projektach związanych z muzyką jazzową oraz etno-folk, miał okazję nagrywać i koncertować z takimi artystami i zespołami jak: Monika Borzym, Cezary Konrad, Kapela ze Wsi Warszawa czy Warszawskie Combo Taneczne.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij