Ireneusz Winiarski – Radomianin, absolwent Szkoły Muzycznej w Radomiu w klasie kontrabasu. Dalszą naukę kontynuował w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie kontrabasu profesora Tadeusza Górnego, którą ukończył w 1998 roku. Doskonalił również swoją grę na kursach mistrzowskich prowadzonych przez profesora Rustema Gabdulina i Tomasa Martina. Był muzykiem Stavanger Symphony Orchestra, Warschauer Symphonie Orchester oraz Filharmonii Świętokrzyskiej.

Ireneusz Winiarski

Obecnie jest kontrabasistą Radomskiej Orkiestry Kameralnej. Jako muzyk doangażowany współpracował z Orkiestrą Opery Dolnośląskiej we Wrocławiu, Orkiestrą Kameralną Leopoldinum, Orkiestrą Intercamerata oraz innymi zespołami w kraju i za granicą.

Od 2001 roku jest nauczycielem gry na kontrabasie w ZSM w Radomiu a jego absolwenci kontynuują naukę na uczelniach polskich i zagranicznych odnosząc sukcesy artystyczne na scenach całego świata.

Uwielbia obcować z przyrodą z dala od hałasu, stąd zamiłowanie do leśnych wycieczek pieszych i rowerowych z rodziną.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij