Data/Czas
Data: 30/04/2022
Czas: 18:00 - 20:00


Feeling Earth – Poznaj swoją orkiestrę 2022
Sala koncertowa R.O.K.

Michał Zaborski

Wykonawcy:
Michał Zaborski – altówka,
Małgorzata Markiewicz – wokal,
Combo jazzowe w składzie:
Nikola Kołodziejczyk – fortepian,
Maciej Szczyciński – kontrabas,
Michał Bryndal – perkusja,
Radomska Orkiestra Kameralna

W programie:
autorskie kompozycje Michała Zaborskiego: utwory z płyty „Feeling Earth” oraz Suita na altówkę, orkiestrę smyczkową i combo jazzowe.

 

Ceny biletów:
I strefa –  bilet normalny 22 zł, bilet ulgowy 20 zł
II strefa –  bilet normalny 18 zł, bilet ulgowy 16 zł
Cena biletu w karnecie: 16 zł (min. 5 koncertów)

Michał Zaborski – altowiolista, kompozytor, absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Działalność w różnych obszarach, zarówno muzyki klasycznej jak i szeroko rozumianej muzyki improwizowanej, pozwala mu na kreowanie swojego indywidualnego stylu, dzięki czemu muzyk wymyka się jednoznacznym klasyfikacjom. Artysta stale poszukuje nowych środków wyrazu eksplorując jednocześnie nieznane dotąd możliwości jakie daje altówka – dotąd śladowo wykorzystywana we współczesnym języku jazzowym. Próba definicji i umiejscowienia tego instrumentu w nowym kontekście jest jednym z bardziej interesujących przedsięwzięć na polskiej scenie muzycznej. Michał Zaborski jest laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Altówkowego im. J. Rakowskiego w Poznaniu, Międzynarodowego Konkursu im. J. Brahmsa w Portschach (Austria), Międzynarodowego Konkursu Altówkowego w Bled (Słowenia). Jest członkiem zespołu Atom String Quartet, z którym zdobył Grand Prix Bielskiej Zadymki Jazzowej oraz czterokrotnie sięgnął po nagrodę Fryderyk. Jako muzyk gościnny, wielokrotnie zapraszany do udziału w projektach jazzowych i etno co zaowocowało m.in. Złotą Płytą za album Moniki Borzym – ”Back To The Garden”, współpracą z Cezarym Konradem czy Kapelą ze Wsi Warszawa – płyta „Święto Słońca”. Na gruncie muzyki klasycznej, jako kameralista współpracował z czołowymi, polskimi muzykami takimi jak: Stefan Kamasa, Krzysztof Jakowicz, Tomasz Strahl, Klaudiusz Baran, Rafał Kwiatkowski, Robert Morawski, Kuba Jakowicz, Janusz Wawrowski, Marcin Zdunik. Wiosną 2019-go roku, nakładem słowackiej wytwórni Hevhetia, ukazał się debiutancki, autorski album Michała Zaborskiego – „Feeling Earth”. Płyta zebrała wśród krytyków pozytywne recenzje i przynosi rzadkie zestawienie instrumentu jakim jest altówka z tradycyjną sekcją jazzową. To pierwsze tego typu połączenie w polskiej muzyce jazzowej. W 2020 roku album został nominowany do nagrody Fryderyk w kategorii „Jazzowy, Fonograficzny Debiut Roku”.

FEELING EARTH – to projekt, w którym prezentowany jest autorski materiał Michała Zaborskiego, współtwórcy uznanego już na polskim i europejskim rynku muzycznym zespołu Atom String Quartet. Jego muzyka to intrygujące połączenie melodyjnego, europejskiego jazzu z domieszką szeroko pojętej muzyki etno. Rzadkie zestawienie instrumentu jakim jest altówka z tradycyjną sekcją jazzową, przynosi nową i niezwykle ciekawą, muzyczną jakość. To pierwsze tego typu połączenie w polskiej muzyce jazzowej. Jest to tym bardziej wyczekiwane i interesujące wydarzenie muzyczne, że wszyscy artyści tworzący tę grupę należą do czołówki polskiej, jazzowej sceny muzycznej. Premiera albumu odbyła się w kwietniu tego roku, krążek został wydany nakładem słowackiej wytwórni „Hevhetia”, zbierając bardzo pochlebne recenzje. Na płycie zagrali Nikola Kołodziejczyk-fortepian, Maciek Szczyciński-kontrabas, Michał Bryndal-perkusja.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij