Data/Czas
Data: 21/05/2022
Czas: 18:00 - 20:00


Muzyczne podróże
Sala koncertowa R.O.K.

François Ragot

Wykonawcy:
François Ragot – dyrygent, solo wiolonczela,
Róża Zimnicka – marimba (uczennica ZSM w Radomiu, laureatka Nagrody Specjalnej na XII Szkolnym Konkursie na Wykonanie Utworu z Orkiestrą),
Radomska Orkiestra Kameralna

W programie, m.in.:
C. Saint Saëns – Koncert a-moll nr 1 na wiolonczelę i orkiestrę,
G. Faure – “Elegia” na wiolonczelę i smyczki,
Ney Rosauro – Despadida (Farewell) z Koncertu na marimbę i orkiestrę no. 1

Ceny biletów:
I strefa –  bilet normalny 22 zł, bilet ulgowy 20 zł
II strefa –  bilet normalny 18 zł, bilet ulgowy 16 zł
Cena biletu w karnecie: 16 zł (min. 5 koncertów)

François Ragot – ukończył z wyróżnieniem studia muzyczne w Conservatoire National w Perpignan na kierunku wiolonczela i muzyka kameralna. Następnie przez pięć lat studiował w Paryżu u Jeana Huchota z Opery Paryskiej i Philippe’a Müllera z Conservatoire Supérieur de Musique, zdobywając wiele nagród, w tym nagrodę Virtuoso. Ukończył studia podyplomowe w Royal College of Music w Londynie u Christophera Buntinga (który studiował u Pabla Casalsa) i zdobył nagrodę Ivor James. Obecnie mieszka w swojej rodzinnej Katalonii, gdzie wykłada w Szkole Muzycznej w St Cyprien (Francja) oraz w „Conservatori Isaac Albéniz” w Gironie (Katalonia). Od 2002 roku jest dyrektorem artystycznym «Festiwalu Tierra-Baja» w Aragonii (Hiszpania). Jest także założycielem i dyrektorem artystycznym „Formations Mare Nostrum Musicae”, w ramach którego odbywa się rocznie 40 koncertów po obu stronach granicy francusko-hiszpańskiej. François Ragot koncertował we Włoszech, Szwajcarii, Egipcie, Chinach, Argentynie i Japonii. Występował na pięciu kontynentach jako solista i dyrygent.

Róża Zimnicka

Róża Zimnicka rozpoczęła naukę gry na perkusji w wieku 7 lat. Jest uczennicą V klasy II stopnia w Zespole Szkół Muzycznych w Radomiu w klasie Piotra Glińskiego. Jest laureatką wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych. Otrzymała I miejsce na Międzynarodowym Forum Młodej Perkusji (Wrocław 2017), World Open Online Music Competition (Belgrad, Serbia 2021) oraz II International Competition Constantine The Great (Serbia 2021). Jest również członkinią Radomskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej Grandioso z którą występowała na wielu konkursach i festiwalach, a w 2016 roku zdobyła mistrzostwo Europy w Rastede (Niemcy) w kategorii parady marszowej. Róża należy także do grupy sambowej „Impacto de Radom”.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij