Data/Czas
Data: 19/10/2019
Czas: 18:00 - 20:00


Koncert jesienny z okazji jubileuszu 50-lecia pracy artystycznej Piotra Mossa
Sala Koncertowa R.O.K.

Wykonawcy:
Anna Sikorzak-Olek – harfa i harfa celtycka
Anna Włodarska-Szetela
– flet
Jakub Chrenowicz – dyrygent
Radomska Orkiestra Kameralna

W programie m.in.:
W.A.Mozart – Koncert na harfę i flet C-dur KV 299,
P.Moss – „Remanences” Koncert na harfę celtycką i orkiestrę

Piotr Moss

Piotr Moss – kompozytor, urodził się w 1949 w Bydgoszczy. Po ukończeniu studiów kompozytorskich w warszawskiej PWSM w klasie Piotra Perkowskiego wyjechał do Paryża, gdzie doskonalił swój warsztat kompozytorski pod kierunkiem Nadii Boulanger. Jego twórczość, wielokrotnie nagradzana na krajowych i zagranicznych konkursach kompozytorskich, jest bardzo bogata i różnorodna. W katalogu kompozytora obok wielkich dzieł wokalno-instrumentalnych, koncertów czy utworów kameralnych znaleźć można muzykę przeznaczoną dla radia, teatru, filmu
i telewizji. W 2000 roku, Piotr Moss został mianowany przez francuskiego Ministra Kultury Kawalerem Orderu Literatury i Sztuki (Chevalier dans l’ordre des Arts et des Lettres), w 2007 otrzymał nagrodę francuskiej Académie des Beaux Arts a w 2009, z okazji 60. rocznicy  urodzin i 40-lecia pracy artystycznej, otrzymał nagrodę specjalną Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jest także odznaczony medalem „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. W 2016 otrzymał kolejne odznaczenie państwowe: Officier dans l’ordre des Arts et des Lettres. Kompozytor jest także laureatem wielu prestiżowych nagród radiowych: Złoty Mikrofon, Grand Prix festiwalu „Dwa Teatry” za muzykę do „Hamleta”, nagroda za muzykę do „Śmierci w Wenecji” i honorowy „Wielki Splendor” za całokształt twórczości dla Teatru Polskiego Radia. Nagrana przez Jadwigę Rappé i kwartet Opium jego płyta „Chagall for strings” otrzymała w 2014 roku „Fryderyka” za najlepszy album z muzyką współczesną.
Rok 2019 przynosi nam 70. rocznicę urodzin kompozytora oraz 50-lecie pracy artystycznej. To doskonały czas, żeby bliżej przyjrzeć się jego twórczości.

Jakub Chrenowicz

Jakub Chrenowicz – dyrygent; urodził się w 1986 roku w Poznań. Ukończył dyrygenturę symfoniczno-operową w klasie prof. Jerzego Salwarowskiego w Akademii Muzycznej im. I.J.Paderewskiego w Poznaniu (dyplom z wyróżnieniem, 2010 r.). W ramach programu LLP/Erasmus kształcił się również w Hochschule für Musik und Darstellende Kunst we Frankfurcie nad Menem. Trzykrotnie otrzymywał stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jako stypendysta Accademia Musicale Chigiana studiował tam w klasie mistrzowskiej Gianluigiego Gelmettiego. W 2016 roku na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie otrzymał tytuł doktora, promotorem doktoratu był prof. Antoni Wit. Został wyróżniony jako uczestnik międzynarodowych kursów i konkursów dyrygenckich. Artysta koncertował z wieloma wspaniałymi zespołami oraz ze znakomitymi solistami. W latach 2010-2012 pełnił funkcję asystenta dyrektora Antoniego Wita w Filharmonii Narodowej w Warszawie. W sezonie artystycznym 2011/2012 zadebiutował w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie, gdzie powierzono mu kierownictwo muzyczne premiery Polskiego Baletu Narodowego Opowieści biblijne. W kolejnych sezonach prowadził szereg przedstawień operowych. W sezonie artystycznym 2012/2013 pełnił funkcję pierwszego dyrygenta Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku. W październiku 2013 zadebiutował z orkiestrą i chórem Gran Teatre del Liceu w Barcelonie. Od sezonu artystycznego 2017/2018 pełni funkcję Pierwszego Dyrygenta Filharmonii im. Stanisława Moniuszki w Koszalinie. Prowadzi klasę dyrygentury w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Jest także kierownikiem Orkiestry Symfonicznej Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego. W roku 2016 maestro otrzymał Teatralną Nagrodę Muzyczną im. Jana Kiepury w kategorii „Najlepszy Dyrygent”.

Anna Sikorzak-Olek

Anna Sikorzak-Olek – absolwentka Warszawskiej Akademii Muzycznej im. F. Chopina. Jako stypendystka Ministerstwa Kultury
i Sztuki uczestniczyła w wielu międzynarodowych konkursach i kursach harfowych we Francji, Niemczech, Czechosłowacji i we Włoszech. Od wielu lat prowadzi aktywną działalność koncertową jako solistka i kameralistka. Ma w repertuarze kilkanaście koncertów solowych. Wiele z nich wykonała po raz pierwszy w Polsce. Ma w swoim dorobku kilkadziesiąt płyt. Dokonała wielu nagrań archiwalnych dla Polskiego Radia i Telewizji (m. in. koncert W. A. Mozarta i recital z flecistą Kazimierzem Moszyńskim). Nagrywa również muzykę filmową i teatralną. Anna Sikorzak-Olek jest również pedagogiem. Promuje nauczanie na harfie celtyckiej w Polsce.

Anna Włodarska-Szetela

Anna Włodarska-Szetela – absolwentka szkół muzycznych w Radomiu
i Akademii Muzycznej w Warszawie, pierwsza flecistka Polskiej Orkiestry Radiowej. Wieloletni pedagog Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu. Laureatka wielu konkursów m.in. w USA, Klingenthal, Castelfidardo, Mławie, Chełmie, Sieradzu, Olsztynie, Łodzi, Pile i Warszawie. Dwukrotna stypendystka Wojewody Radomskiego. Stypendystka Ministra Kultury i Sztuki. Jako solistka występowała
z Polską Orkiestrą Radiową i Radomską Orkiestrą Kameralną. Współpracowała
z Sinfonią Varsovią, Polską Filharmonią Kameralną, Filharmonią Narodową, Teatrem Wielkim – Operą Narodową, Concerto Avenna, Fiharmonia Hungarica. Uczestniczyła w licznych nagraniach płytowych, m.in. z Anną Marią Jopek, Sewerynem Krajewski, Krzysztofem Herdzinem.

Ceny biletów:
I strefa – bilet normalny 22 zł, bilet ulgowy 20 zł
II strefa – bilet normalny 18 zł, bilet ulgowy 16 zł
Cena biletu w karnecie: 16 zł (min. 5 koncertów)
KUP BILET

Sponsor koncertu:

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij