Data/Czas
Data: 16/12/2023
Czas: 18:00 - 20:00


Gwiazdka z humorem, czyli żonglerka smyczkami
Sala koncertowa R.O.K.

Wykonawcy:
The ThreeX, czyli dwoje skrzypiec i fortepian,
Radomska Orkiestra Kameralna
W programie: podróż przez muzykę wielkich kompozytorów podana w lekkiej i fascynującej formie. To Sonata Księżycowa Beethovena połączona z Metallicą i Morricone, Lot Trzmiela w fuzji z Tangiem Piazzolli, a w końcu żonglerka smyczkami i muzyka Smetany.

Ceny biletów:
I strefa –  bilet normalny 38 zł, bilet ulgowy 33 zł
II strefa –  bilet normalny 28 zł, bilet ulgowy 23 zł
Cena biletu w karnecie: 18 zł (min. 5 koncertów)

Podczas koncertu Fundacja Klementyna będzie prowadziła zbiórkę pieniędzy do puszek. Środki zostaną przeznaczone na organizację Wigilii dla Seniorów w Białobrzegach oraz Radomiu oraz na przygotowanie świątecznych paczek żywnościowych dla Podopiecznych Fundacji.

The ThreeX to nowoczesne trio instrumentalne. Oryginalny skład zespołu – dwoje skrzypiec i fortepian –  od początku był impulsem do tworzenia własnych aranżacji i utworów, a z czasem, kompletnych autorskich programów. Szeroki zakres wykonywanych stylów muzycznych oraz niesztampowe rozwiązania aranżacyjne są cechą charakterystyczną tria, a w połączeniu z pomysłowością i wszechstronnymi talentami muzyków stanowią o jego wyjątkowości. W skład tria wchodzą laureaci międzynarodowych konkursów, absolwenci renomowanego Uniwersytetu Muzycznego w Wiedniu, którzy współpracują z największymi nazwiskami branży muzycznej. Różnorodność charakterów, obycie sceniczne i profesjonalizm jaki prezentują w każdym aspekcie gry, sytuują The ThreeX w światowej czołówce zespołów kameralnych tego typu, czego dowodem jest zdobycie złotego medalu na Osaka Chamber Music Competition&Festa w Japonii oraz występy na całym świecie. Od 2016 roku trio organizuje Festiwal Muzyki Crossover w Bielsku-Białej, propagujący twórczość młodych artystów, których nie sposób przyporządkować do jednego nurtu muzycznego czy stylu.

Krzysztof Kokoszewski – skrzypce. Umiejętność gry na skrzypcach otrzymał w genach – jest trzecią z kolei generacją skrzypków w rodzinie. Z pomocą mediów społecznościowych dzieli się z fanami zakulisowymi momentami z życia zespołu, a także prowadzi vlog na YouTubie z relacjami z tras koncertowych tria. Na scenie nietrudno zauważyć, że wychował się wśród artystów cyrkowych…

Jacek Obstarczyk – fortepian. Harmoniczny filar zespołu. Swoją artystyczną wszechstronność wykorzystuje biorąc udział we wszelkiego rodzaju koncertach: od muzyki klasycznej po gospel, a także spełniając się jako realizator nagrań i producent muzyczny. Od czasu założenia zespołu posiada w nim wyłączność na tworzenie aranżacji.

Jacek Stolarczyk – skrzypce. Koordynuje artystyczny nieład w zespole. Sprawdza umowy, loty i terminy, a na scenie spogląda na zegarek aby upewnić się, że długość występu jest zgodna z tą zadeklarowaną w kontrakcie. Pasjonuje się fotografią – prowadzi archiwum zdjęciowe z dalekich wojaży tria. Wychowany wśród puzonistów chętnie sięga po różne dziwne instrumenty blaszane.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij