Data/Czas
Data: 22/01/2022
Czas: 18:00 - 20:00


Karnawał z ROKiem – BOSSA NOVA ORKIESTROWA
Sala koncertowa R.O.K.

Wykonawcy:
Anna Serafińska – wokal,
Paweł Steczek – aranżacje, opracowanie, fortepian i akordeon,
Małgorzata Otremba – flet,
Andrzej Otremba – gitara,
Kosma Kalamarz – gitara basowa,
Łukasz Kurek – perkusja,
Radomska Orkiestra Kameralna

 

W programie:
największe i najpiękniejsze dzieła kompozytorów brazylijskiej bossa novy oraz samby ( A.C.Jobim, Zequinha de Abreu, Jorge Ben) w aranżacji i opracowaniu Pawła Steczka na orkiestrę smyczkową z instrumentami solowymi: fortepianem, fletem poprzecznym, akordeonem, gitarą, gitarą basową, perkusją. W interpretacji znakomitej wokalistki jazzowej Anny Serafińskiej.

Ceny biletów:
I strefa –  bilet normalny 35 zł, bilet ulgowy 30 zł
II strefa –  bilet normalny 25 zł, bilet ulgowy 20 zł
Cena biletu w karnecie: 16 zł (min. 5 koncertów)

BOSSA NOVA ORKIESTROWA – autorskie opracowanie aranżacji przez Pawła Steczka zostało przyjęte owacyjnie podczas premiery 28.11.2019 w sali NOSPR a wybitna wokalistka jazzowa, Anna Serafińska – Lady Summertime i zwyciężczyni m. in. Jazz Voice Competition w Montreux – w sposób zjawiskowy pokazała wszystkim istotę brazylijskiej duszy przez swój nastrojowy sopran. Nie trzeba jechać do Rio, wystarczy przyjść na nasz koncert, żeby dokładnie to poczuć i znaleźć się bardzo daleko stąd… „The Girl From Ipanema” , „Copacabana” , „One Note Samba” , „Tico Tico” i wiele innych utworów to hity światowej muzyki jazzowej i rozrywkowej, które poruszą każdego i zabrzmią w sali koncertowej ROK w Radomiu.

Anna Serafińska

Anna Serafińska – absolwentka Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach – z uczelnią związana zawodowo od 1997, w 2004 jako pierwsza w Polsce uzyskała tytuł doktora w dziedzinie śpiewu rozrywkowego. Aktualnie jest doktorem habilitowanym sztuk muzycznych w dyscyplinie wokalistyka. Od 2008 roku adiunkt na wydziale Aktorskim Akademii Teatralnej w Warszawie, w latach 2012 – 2013 i od jesieni 2015 prodziekan tego wydziału. W 2016 otrzymała także Srebrny Krzyż Zasługi. Laureatka m. in. I nagrody oraz nagrody publiczności na międzynarodowym konkursie dla wokalistów jazzowych Shure Montreux Jazz Voice Competition 2004 oraz tytułu Lady Summertime podczas międzynarodowego konkursu wokalistów jazzowych w Hammenlinie (2006). Czytelnicy Jazz Forum przyznali jej tytuł Nowej Nadziei Polskiego Jazzu za rok 1999. Zajmuje się wszystkimi odcieniami wokalistyki jazzowej i jej pokrewnymi – od standardów w ich klasycznym brzmieniu po współczesne formy muzyczne. Doświadczenie sceniczne to udział w licznych koncertach – od występów klubowych po renomowane festiwale w Polsce i za granicą. Koncertowała już na każdym kontynencie, w ponad 20 krajach. Oprócz stałych zajęć ze studentami, bierze udział w licznych warsztatach w kraju i zagranicą. Pracowała również jako konsultant wokalny telewizyjnych talentshow m. in. „Idol”, „Jak Oni Śpiewają”, „The Voice of Poland” oraz „Aplauz Aplauz”. W swoim dorobku ma 6 albumów solowych: NIEOBECNI, MELODIES, CIEPŁO ZIMNO, GADU GADU, ANNA SERAFIŃSKA GROOVE MACHINE oraz najnowszy projekt, którego premiera odbyła się w 2017 roku, ANNA SERAFIŃSKA CHOPIN TRIO.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij