Data/Czas
Data: 29/11/2019
Czas: 18:00 - 21:00


IV Międzynarodowy Konkurs Kompozytorski Krzysztofa Pendereckiego „ARBORETUM”

ARBORETUM 2019 – english version

Sala Koncertowa ZSM, Radom ul. 25-go Czerwca 70

fot. Jerzy Mieśnik

Jury:
Piotr Moss,
Paul Patterson,
Maciej Żółtowski
Przewodniczący Jury: Prof. Krzysztof Penderecki

Wykonawcy:
Szymon Morus – dyrygent
Radomska Orkiestra Kameralna

W programie: utwory sześciu finalistów konkursu

 

W dniach od 23 do 24 września 2019 roku w Sali Koncertowej przy ul. Żeromskiego 53 w Radomiu odbyło się posiedzenie Jury IV Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego Krzysztofa Pendereckiego „Arboretum”.
Nadesłano 104 partytury, z czego warunki konkursowe spełniło 103 zgłoszonych kompozycji. 1 partytura została odrzucone z powodu niezgodności z regulaminem (nie odnotowano płatności wpisowego).
Jury w składzie:
Piotr Moss
Paul Patterson
Maciej Żółtowski
oraz
Agnieszka Stanicka – sekretarz
dopuściło do II etapu konkursu następujące utwory, które zostaną wykonane podczas koncertu finałowego (kolejność alfabetyczna):
Wojciech Chałupka – Reminiscences from the Other World
Geoffrey Gordon– Gotham News for String Orchestra
Bartosz Kowalski – Synergie
Tomàs Peire Serrate – Collapse
Andrew Tholl – every moment is another opportunity to shine
Michał Ziółkowski – Musique Atavique (?)

Finał konkursu: 29 listopada 2019 r., Sala Koncertowa im. Krzysztofa Pendereckiego w Radomiu

Suma nagród: 45000 zł

Regulamin konkursu kompozytorskiego ARBORETUM 2019
Formularz zgłoszeniowy – pdf.
Formularz zgłoszeniowy – doc.

Radomska Orkiestra Kameralna ogłasza IV edycję Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego Krzysztofa Pendereckiego ARBORETUM.

Radom może być dumny ze swojej wielowiekowej muzycznej tradycji. Najsłynniejszy polski kompozytor doby średniowiecza, Mikołaj z Radomia, tworzył w tym królewskim mieście będącym ważnym ośrodkiem kulturalnym na mapie państwa Jagiellonów. Mieszkańcy Radomia zawsze odczuwali silną potrzebę tworzenia i obecności w świecie kultury. Dowodem tego jest organizacja Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego ARBORETUM i zaangażowanie jednego z najwybitniejszych kompozytorów naszych czasów, Krzysztofa Pendereckiego. Konkurs powstał z potrzeby doświadczenia sztuki odczuwanego zarówno przez twórców, jak i słuchaczy. W regulaminie konkursu istnieje zapis, że to prof. Krzysztof Penderecki ma głos decydujący w wyborze kompozytora, którego dzieło zasługuje na specjalne uznanie. W drugim etapie konkursu w wykonaniu Radomskiej Orkiestry Kameralnej zostanie zaprezentowane sześć utworów. Wtedy też zapadnie decyzja głównego jurora o wyborze laureatów. Koncert odbędzie się 29 listopada 2019 r. w sali koncertowej im. Krzysztofa Pendereckiego w Radomiu. Do Arboretum można zgłaszać utwory napisane na orkiestrę smyczkową.

sekretariat@rok.art.pl

 

Dofinansowano ze środków Gminy Miasta Radomia

MECENASEM KONKURSU jest International Tobacco Machinery Poland SP. Z O.O. – producent innowacyjnych rozwiązań dla przemysłu tytoniowego www.itmgroup.eu

MECENAS KONKURSU:

Partnerzy: 

                         

Patronat medialny:

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij