Data/Czas
Data: 11/04/2023 - 09/12/2023
Czas: Całodniowe


V Międzynarodowy Konkurs Kompozytorski Krzysztofa Pendereckiego „ARBORETUM”

ARBORETUM 2023 – english version

Jury:
Piotr Moss,
Paul Patterson,
Maciej Żółtowski
Przewodnicząca Jury: Joanna Wnuk-Nazrowa

Zgłoszenia można nadsyłać do: 10 września 2023

Zgłoszenia przesyłać można mailowo:
arboretum@rok.art.pl

Opłata za zgłoszenie: 290 zł

Suma nagród: 45000 zł

Regulamin konkursu kompozytorskiego ARBORETUM 2023
Formularz zgłoszeniowy – pdf.
Formularz zgłoszeniowy – doc.

Radomska Orkiestra Kameralna ogłasza V edycję Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego Krzysztofa Pendereckiego ARBORETUM.

Radom może być dumny ze swojej wielowiekowej muzycznej tradycji. Najsłynniejszy polski kompozytor doby średniowiecza, Mikołaj z Radomia, tworzył w tym królewskim mieście będącym ważnym ośrodkiem kulturalnym na mapie państwa Jagiellonów. Mieszkańcy Radomia zawsze odczuwali silną potrzebę tworzenia i obecności w świecie kultury. Dowodem tego jest organizacja Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego ARBORETUM i zaangażowanie jednego z najwybitniejszych kompozytorów naszych czasów, Krzysztofa Pendereckiego. Konkurs powstał z potrzeby doświadczenia sztuki odczuwanego zarówno przez twórców, jak i słuchaczy. W pierwszym etapie trzyosobowe, międzynarodowe jury – Piotr Moss, Paul Patterson, Maciej Żółtowski – wybiera sześć prac. W drugim etapie konkursu w wykonaniu Radomskiej Orkiestry Kameralnej zostanie zaprezentowane sześć utworów. Wtedy też zapadnie decyzja głównego jurora o wyborze laureatów. Warty podkreślenia jest fakt, że do tej pory to prof. Krzysztof Penderecki, jeden z najwybitniejszych polskich kompozytorów, miał głos decydujący w wyborze kompozytora, którego dzieło zasługuje na specjalne uznanie. W tym roku rolę przewodniczącej jury zgodziła się objąć jego uczennica i ważna postać polskiej kultury muzycznej – Pani Joanna Wnuk- Nazarowa. Do Arboretum można będzie zgłaszać utwory napisane na orkiestrę smyczkową. Termin nadsyłania partytur mija: 10 września 2023 r.

Finał konkursu: 9 grudnia 2023 r., Sala Koncertowa im. Krzysztofa Pendereckiego w Radomiu

Wykonawcy:
Szymon Morus – dyrygent
Radomska Orkiestra Kameralna

W programie: utwory sześciu finalistów konkursu

Dofinansowano ze środków Gminy Miasta Radomia

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z programu Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca   

MECENASEM KONKURSU jest International Tobacco Machinery Poland SP. Z O.O. – producent innowacyjnych rozwiązań dla przemysłu tytoniowego www.itmgroup.eu

MECENAS KONKURSU:

 

 

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij