Data/Czas
Data: 03/06/2023
Czas: 18:00 - 20:00


Zakończenie na dwa fortepiany
Sala koncertowa R.O.K.

Wykonawcy:
Rosemarie Piano Duo –  Rozalia Kierc i Maria Moliszewska – fortepian, laureatki XXI Międzynarodowego Konkursu Muzyki Kameralnej im. K. Bacewicza w Łodzi,
Radomska Orkiestra Kameralna
W programie, m.in.: W. A. Mozart Koncert na dwa fortepiany Es-dur nr 10 KV365

Ceny biletów:
I strefa –  bilet normalny 22 zł, bilet ulgowy 20 zł
II strefa –  bilet normalny 18 zł, bilet ulgowy 16 zł
Cena biletu w karnecie: 16 zł (min. 5 koncertów)

Rozalia Kierc i Maria Moliszewska od 2020 r. tworzą duet Rosemarie Piano Duo. Zespół początkowo kształcił się pod kierunkiem S. Wojtasa, a obecnie współpracuje z B. Weznerem w Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy. W poszukiwaniu oryginalnej artystycznej wizji, pianistki z pasją zgłębiają nieszablonowy repertuar na dwa fortepiany i cztery ręce, począwszy od sonat klasycznych, przez wielkie formy impresjonistyczne, suity musicalowe i koncerty fortepianowe, aż po polską muzykę współczesną. Ich współpraca zaowocowała sukcesami na konkursach kameralnych: w 2022 r. otrzymały I miejsce i sześć nagród specjalnych na Międzynarodowym Konkursie Duetów Fortepianowych Duettissimo w Krakowie, a także wyróżnienie i dwie nagrody specjalne na XXI Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej im. K. Bacewicza w Łodzi.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij