Data/Czas
Data: 03/06/2023
Czas: 18:00 - 20:00


Zakończenie na dwa fortepiany
Sala koncertowa R.O.K.

Rozalia Kierc

Wykonawcy:
Reverie Piano Duo –  Rozalia Kierc i Maria Moliszewska – fortepian, laureatki XXI Międzynarodowego Konkursu Muzyki Kameralnej im. K. Bacewicza w Łodzi,
Sandra Kocyk – flet, uczennica ZSM w Radomiu, laureatka nagrody specjalnej na XIII Szkolnym Konkursie Na Wykonanie Utworu z Orkiestrą
Sebastian Perłowski – dyrygent,
Radomska Orkiestra Kameralna
W programie, m.in.: W. A. Mozart Koncert na dwa fortepiany Es-dur nr 10 KV365; Severio Mercadante Koncert fletowy e-moll;

Ceny biletów:
I strefa –  bilet normalny 22 zł, bilet ulgowy 20 zł
II strefa –  bilet normalny 18 zł, bilet ulgowy 16 zł
Cena biletu w karnecie: 16 zł (min. 5 koncertów)

Sponsor koncertu:

Maria Moliszewska

Rozalia Kierc i Maria Moliszewska od 2020 r. tworzą Reverie Piano Duo. Zespół początkowo kształcił się pod kierunkiem Stefana Wojtasa, obecnie współpracuje z Bartłomiejem Weznerem w Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy. W poszukiwaniu oryginalnej artystycznej wizji pianistki z pasją zgłębiają nieszablonowy repertuar na dwa fortepiany i cztery ręce, począwszy od sonat klasycznych, przez wielkie formy impresjonistyczne, suity musicalowe i koncerty fortepianowe, aż po polską muzykę współczesną. Ich współpraca zaowocowała sukcesami na konkursach kameralnych: w 2022 r. otrzymały I miejsce i sześć nagród specjalnych na Międzynarodowym Konkursie Duetów Fortepianowych Duettissimo w Krakowie, a także wyróżnienie i dwie nagrody specjalne na XXI Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej im. K. Bacewicza w Łodzi.

 

Sandra Kocyk

Sandra Kocyk – gra na flecie od 11 lat. W 2017 roku została absolwentką Szkoły Muzycznej I st. w Kozienicach. Obecnie jest uczennicą VI klasy Szkoły Muzycznej II st przy Zespole Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu w klasie Pani Anny Włodarskiej-Szeteli. Od września studiuje w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie adt dr Jana Krzeszowca. Należy do Młodzieżowej Orkiestry Dętej ,,Furioso” od samego początku jej powstania (2013 roku). W ostatnich latach należała również do:
-Orkiestry akordeonowej ,,Arturo Band” oraz ,,Humi Accordion Band”
-Kwartetu fletowego ,,Spontaneo”
-trio wokalno-instrumentalnego działającego pod opieką Bartosza Szeteli
-Big Bandu Szkoły Muzycznej I st. w Kozienicach
-Orkiestry Symfonicznej ZSM im. Oskara Kolberga w Radomiu
Jest laureatką wielu konkursów m.in. w Stanach Zjednoczonych, Australii, Hiszpanii, Włoszech, Austrii, Niemczech, Francji,  Rumunii, Tajlandii, Portugalii, Argentynie, Brazylii, Danii, Czechach oraz na Węgrzech. W sierpniu 2022 roku zagrała na recitalu finalistów konkursu ,,International Youth Music Competitions”, który odbył się w Nowym Jorku. W XII Szkolnym Konkursie na Wykonanie Utworu z Orkiestrą otrzymała Nagrodę Główną oraz w XIII edycji tego konkursu- Nagrodę Specjalną. Jest stypendystką Prezydenta Miasta Radomia, Burmistrza Gminy Kozienice oraz decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego- stypendystką Programu ,,Młoda Polska” na rok 2023.

Sebastian Perłowski

Sebastian Perłowski – ukończył z wyróżnieniem wydziały dyrygentury symfoniczno-operowej w klasie Jana Wincentego Hawela oraz kompozycji Dariusza Janusa w Instytucie Jazzu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Swoje umiejętności doskonalił w Järvi Academy oraz pod okiem takich mistrzów jak Jorma Panula, Jin Wang, Adrian Gnam, Jurij Simonow. Laureat pierwszych nagród na Międzynarodowych Konkursach Dyrygenckich w Atlancie i Kordobie, drugich nagród na Międzynarodowym Konkursie Dyrygenckim „Concurso Jovens Maestros” w Lizbonie i Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim im. Krzysztofa Komedy, III Nagrody i nagrody przewodniczącego Jury na Międzynarodowym Konkursie Dyrygenckim w Bukareszcie oraz Nagrody Specjalnej na II Międzynarodowym Konkursie Dyrygentów muzyki chińskiej w Hong Kongu. Półfinalista Międzynarodowego Konkursu dyrygenckiego „Lovro von Matačić” w Zagrzebiu. Został również nominowany do nagrody krytyków muzycznych i publiczności „Najlepszy Dyrygent Opery Krakowskiej ostatnich pięciu lat” oraz do jednej z najbardziej prestiżowych nagród muzycznych – Nestlé Salzburg Festival Conducting Award. W roku 2017 w plebiscycie prasowym został wybrany Osobowością Roku 2017 w Krakowie w kategorii Kultura oraz Osobowością Małopolski 2017 w tej samej kategorii. Koncertuje w kraju i za granicą, prowadząc koncerty symfoniczno-operowe, jazzowe oraz musicale. Współpracował z wieloma wybitnymi orkiestrami, takimi jak Sinfonia Varsovia, Hong Kong Philharmonic, NOSPR, Metropolitana de Lisboa, Real Orquesta Sinfónica de Sevilla, The Hong Kong Chinese Orchestra czy Orkiestra Filharmoniczna George Enescu oraz ze światowej klasy solistami – Juliusem Bergerem, Ildebrando D’Arcangelo czy José Curą. Na swoim koncie ma nagrania dla wytwórni ECM, Warner Classics, DUX, Kameny. W 2016 roku pełnił obowiązki zastępcy dyrektora artystycznego Teatru Wielkiego w Poznaniu. Jest dyrektorem artystycznym Festiwalu im. Księcia Władysława Lubomirskiego (Lubomirski Festival) i festiwalu Muzyka Polska odNova oraz agencji artystycznej Kameny. Od 2022 zasiada w jury międzynarodowego konkursu dyrygenckiego “Wiener Schule” w Wiedniu u boku najwybitniejszych dyrygentów i menedżerów kultury na świecie. W roku 2022 uzyskał tytuł doktora sztuki broniąc pracy doktorskiej pt. „Muzyka symfoniczna Władysława Żeleńskiego – Próba ujęcia problematyki z perspektywy dyrygenta”. W centrum jego zainteresowań znajduje się szczególnie muzyka polskiego romantyzmu, neoromantyzmu oraz okresu Młodej Polski, w której dokonał wielu światowych odkryć i prawykonań dzieł m.in. takich kompozytorów jak Feliks Nowowiejski, Władysław Żeleński czy Franciszek Mirecki.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij