Data/Czas
Data: 27/10/2022
Czas: 18:30 - 20:30


XVIII Ślaska Jesień Gitarowa
Harvey Hope – Dzieła Niedokończone

 

Wykonawcy:
Jakub Kościuszko – gitara,
Szymon Morus – dyrygent,
Radomska Orkiestra Kameralna

W programie:
Harvey Hope: The Lake from Three Symphonic Poems op. 52 na orkiestrę kameralną;
Herastrau op. 51 na orkiestrę kameralną; De Madrugada op. 56 na gitarę i orkiestrę kameralną

Koncert przybliży twórczość Harveya Hope’a, zmarłego w 2014 roku gitarzysty, kompozytora, pedagoga, pisarza i kolekcjonera instrumentów. Zabrzmią jego utwory orkiestrowe oraz na gitarę z orkiestrą. Muzyka Hope’a charakteryzuje się czytelnymi emocjami i rozpoznawalnym stylem, nawiązującym przede wszystkim do muzyki hiszpańskiej – takim utworem, odwołującym się do słynnego Concierto de Aranjuez, jest De Madrugada – concertino na gitarę i orkiestrę, które między innymi będzie można usłyszeć w Tychach.

Rezultatem współpracy artystów biorących udział w projekcie jest płyta, której uroczysta premiera będzie miała miejsce podczas tyskiego festiwalu. Dodatkową specjalną atrakcją wieczoru będzie prawykonanie kompozycji The Lake from Three Symphonic Poems op. 52 na orkiestrę kameralną.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij