Data/Czas
Data: 27/09/2018
Czas: 19:00 - 21:00


WROCŁAW, 27.09. 2018, godz. 19:00, Sala Koncertowa Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu

Jan Jakub Bokun

Uroczysta Gala otwarcia Międzynarodowego Festiwalu CLARIMANIA 2018

Radomska Orkiestra Kameralna pod batutą Jana Jakuba Bokuna

Soliści: Roman Widaszek, Grzegorz Wieczorek, Andrzej Wojciechowski, Paweł Krauzowicz, Adam Eljasiński, Jean-Marc Fessard, Magdalena Jakubska-Szymiec, Aleksandra Demowska-Madejska

Adam Eljasiński

To już ósma edycja Festiwalu, który jest jednym z największych polskich festiwali poświęconych instrumentom dętym drewnianym. Dzięki wsparciu instytucji rządowych
i samorządowych oraz otwarciu na współpracę z firmami produkującymi akcesoria
i instrumenty muzyczne, kilka wrześniowych dni obfitować będzie w koncerty, lekcje mistrzowskie i wykłady z udziałem najznakomitszych muzyków.

Magdalena Jakubska-Szymiec

Tegoroczny festiwal CLARIMANIA 2018 odbędzie się w siedzibie Akademii  Muzycznej  im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, a wydarzeniem specjalnym będzie Dzień Polski, prezentujący dorobek Polskiej Szkoły Klarnetowej, która w ostatnich latach zdobywa coraz wyższą pozycję w świecie, i której przedstawiciele odnoszą znaczące sukcesy na arenie międzynarodowej, pomimo braku wsparcia na rodzimym rynku muzycznym.

Podczas uroczystej inauguracji festiwalu z udziałem solistów i Radomskiej Orkiestry Kameralnej zabrzmią utwory kompozytorów fali Nowego Romantyzmu: Beniamina Baczewskiego, Łukasza Wosia, Dawida Pajdzika, Alesa Pavlorka.

Zapraszamy serdecznie na to wyjątkowe wydarzenie!

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij