Data/Czas
Data: 06/04/2019
Czas: 18:00 - 20:00


„Tony Stradivarius i jego Księga Zaklęć” – koncert na orkiestrę i narratora
Koncert w ramach 23. Festiwalu Wielkanocnego im. Ludwiga van Beethovena

Koncert familijny – Dorosły z biletem zakupionym w kasie R.O.K. może wprowadzić dwójkę dzieci do lat 9 GRATIS

Sala Koncertowa w ZSM, Radom ul. 25-go Czerwca 70

Jerzy Petersburski jr

Wykonawcy:

Jerzy Petersburski jr – narrator
Yaniv Segal – dyrygent (Detroit Symphony Orchestra)
Radomska Orkiestra Kameralna

W programie: kompozycja Paula Dooleya  „The Conductors Spellbook”

Kompozycja Paula Dooleya o oryginalnym tytule „The Conductors Spellbook” to propozycja dla dzieci i rodziców. To historia o Tonym Stradivariusie i jego księdze zaklęć, przy pomocy której może mieć on władzę nad orkiestrą. Wciąga dzieci do interakcji, a nawet daje możliwość dyrygowania. Prowadzący koncert narrator Jerzy Petersburski jr to autor popularnego programu telewizyjnego „Petersburski music show”.

Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena przygotowało dla naszych najmłodszych melomanów niespodziankę! Wiedzę o muzyce i instrumentach muzycznych, którą dzieci zdobędą na naszym koncercie, przedstawiono dla nich w kolorowej, dwu-języcznej książce pt. „BINGO BOY DISCOVERS MUSICAL INSTRUMENTS”. Książka ta została napisana specjalnie dla najmłodszej publiczności z myślą o tym, by po koncercie dzieci mogły utrwalić nazwy instrumentów muzycznych zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Przygody pieska Bingo Boy-a wśród instrumentów muzycznych na pewno zainteresują dzieci i skłonią do dodatkowej zabawy w domu.
Książka autorstwa Anny Wieczorek w cenie 30,00 zł będzie dostępna przed i po koncercie. Polecamy i zachęcamy do zakupu!

Jerzy Petersburski Jr – pianista, kompozytor i satyryk. Autor i prowadzący programy telewizyjne. Pierwszym nauczycielem gry na fortepianie był jego Tata. W wieku czterech lat komponował pierwsze miniatury muzyczne. Studiował w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Będąc na studiach, rozpoczął już współpracę z agencjami reklamowymi, dla których zaczął pisać muzykę do reklam TV oraz pracę w telewizji. Prowadził m.in. w teleturniej „Nowożeńcy”, program rozrywkowy „Macie co chcecie”, który współprowadził wraz z Janem Kobuszewskim, pisał również monologi satyryczne dla siebie do  programu „HBO na stojaka”. Od 2014 jest autorem i prowadzącym familijny program muzyczno – edukacyjny „Petersburski Music Show” oraz program promujący Warszawę od muzyki począwszy – „Dwie Stolice”.  Jako pianista i kompozytor pisze piosenki, również dla dzieci, ma na swoim koncie m.in. muzykę do filmu „Show” , do produkcji francuskiej „Znak Miłości”, do produkcji BBC „Szpiedzy w Warszawie”, również do filmów dokumentalnych telewizji ARTE. Koncertuje na fortepianie z Orkiestrą Adria. Jerzy Petersburski Junior jest synem światowej sławy kompozytora Jerzego Petersburskiego i śpiewaczki operowej Sylwii Klejdysz.

Yaniv Segal (fot. Bruno Fridrych)

Yaniv Segal – to polsko-amerykański muzyk. Obecnie jest pełniącym obowiązki dyrygenta Orkiestry Symfonicznej w Detroit pod dyrekcją Leonarda Slatkina, a także prowadzi orkiestrę na koncertach społecznościowych, rodzinnych i edukacyjnych w sezonie 2018-2019. W tym sezonie wystąpi także jako dyrygent w Minnesota Orchestra, Kansai Philharmonic i Cleveland Opera. Yaniv był asystentem dyrygenta Andreya Boreyko w Naples Philharmonic  oraz dyrektorem muzycznym Naples Philharmonic Youth Orchestra. Wśród jego dokonań warto wymienić także założenie i dyrygowanie nowojorską Chelsea Symphony. W 2018 roku nagrał „Beethoven Reimagined” z BBC National Orchestra of Wales dla Naxos Records, z muzyką Beethovena przepisaną przez siebie, Garretta Schumanna i Gabriela Prokofiewa. Najnowsza praca edukacyjna Yaniva na orkiestrę kameralną i narratora „The Harmony Games” była grana prawie trzydzieści razy w sezonie 2018-19. Jest laureatem stypendium Paul and Daisy Soros Fellowship for New Americans. Brał także udział w kursach mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych dyrygentów, takich jak Kurt Masur, Micheal Tilson, Thomas i Lorin Maazel.

Ceny biletów:
bilet normalny 28 zł,
bilet ulgowy 24 zł,
Dorosły z biletem zakupionym w kasie R.O.K. może wprowadzić dwójkę dzieci do lat 9 GRATIS
Cena biletu w karnecie: 14 zł (min. 5 koncertów)

KUP BILET

 

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij