Data/Czas
Data: 13/04/2019
Czas: 18:00 - 20:00


Słoń i mucha z cyklu Poznaj swoją orkiestrę

Ireneusz Winiarski

Wykonawcy:
Ireneusz Winiarski – kontrabas
Piotr Gach – wiolonczela
Adam Dębski – altówka
Franciszek Włodarczyk – gitara (laureat Grand Prix X Jubileuszowego Konkursu na Wykonanie Utworu z Orkiestrą – ZSM w Radomiu)
Radomska Orkiestra Kameralna

W programie:
Joseph-Antoine Lorenzetti – Gawot „Słoń i mucha”,
J.Rodrigo – Concierto de Aranjuez cz.II,
A.Piazzolla – Le Grand Tango,
W.A.Mozart – Kwartet „Dysonansowy” C-dur KV 465.

Podczas tego koncertu postarają się Państwa rozpieścić, swoją grą, nasi wspaniali muzycy. Wbrew słowom znanego przysłowia „Cudze chwalicie swego nie znacie” postanowiliśmy pokazać jak wspaniałych solistów ma w swoim składzie Radomska Orkiestra Kameralna.
To już drugi koncert z cyklu Poznaj swoją orkiestrę. Tym razem w roli solistów wystąpią Ireneusz Winiarski (kontrabas), Piotr Gach (wiolonczela) oraz Adam Dębski (altówka). Aby zademonstrować ich ogromny talent, w programie koncertu znalazły się takie kompozycje jak Gawot „Słoń i mucha” J.A. Lorenzettiego, Le Grand Tango A.Piazzolli oraz Kwartet „Dysonansowy” C-dur KV465 W.A. Mozarta.
Wyjątkowym wydarzeniem będzie pojawienie się na scenie młodego gitarzysty Franciszka Włodarczyka. Jest on laureatem Grand Prix X Jubileuszowego Konkursu na Wykonanie Utworu z Orkiestrą w Zespole Szkół Muzycznych w Radomiu. Wykona on koncert na gitarę solo i orkiestrę – Concierto de Aranjuez cz.II J.Rodriga (1939). Muzyka ta przywołuje wyidealizowany obraz minionej epoki, nawiązuje do hiszpańskiego folkloru i tańców dworskich. Zawiera też aluzje osobiste i polityczne. Część II tego utworu ma wyrażać ból po zbombardowaniu Guerniki w 1937 roku.

W przerwie koncertu licytacja pisanek na cele charytatywne.

Ceny biletów:
I strefa – bilet normalny 20 zł, bilet ulgowy 18 zł
II strefa – bilet normalny 16 zł, bilet ulgowy 14 zł
Cena biletu w karnecie: 14 zł (min. 5 koncertów)

KUP BILET

MECENASI ROK:

  

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij