Data/Czas
Data: 12/05/2018
Czas: 18:00 - 20:00


Saksofon w roli głównej

Wykonawcy:
Magdalena Jakubska-Szymiec – saksofon
Jan Jakub Bokun – dyrygent
Radomska Orkiestra Kameralna

W programie: barwna i wirtuozowska muzyka saksofonowa kieleckiego kompozytora
Łukasza Wosia: „Poemat” na saksofon i smyczki (prawykonanie), a także arcydzieło muzyki kameralnej
– Oktet smyczkowy 16-letniego Felixa Mendelssohna-Bartholdyego, w opracowaniu na orkiestrę smyczkową.

Magdalena Jakubska-Szymiec

Choć trudno sobie wyobrazić muzykę bez dźwięku saksofonu, jest to jeden z młodszych członków instrumentalnej rodziny. Jak napisał Jacek Delong „tym co sprawiło saksofonom tak wielką popularność była ich zdolność ekspresji, niespotykana wcześniej wśród instrumentów dętych, ich zmysłowość i emocjonalność”. Dzięki temu towarzyszy on zarówno muzyce klasycznej, jazzowej, jak
i rozrywkowej.

W Radomiu z saksofonem w roli głównej wystąpi Magdalena Jakubska-Szymiec. Niezwykle uzdolniona saksofonistka młodego pokolenia. Ukończyła uczelnie w Polsce i za granicą, od 2006r. prowadzi klasy saksofonowe w Poznaniu, Katowicach i Jaworznie. Wzięła udział w wielu konkursach, na których zdobyła uznanie. Swoje niezwykłe umiejętności zaprezentuje nam w barwnym Poemacie na saksofon i skrzypki Łukasza Wosia. Będzie to prawykonanie utworu skomponowanego przez kieleckiego kompozytora i pianistę. Twórczość Łukasza Wosia koncentruje się głównie na muzyce kameralnej i solowej, a ważne miejsce zajmują utwory na instrumenty dęte. Jego muzyka urzeka  bogactwem i kolorytem, jest elegancka i romantyczna, a ponadto niesie ze sobą wachlarz emocji.

Jan Jakub Bokun

Radomska Orkiestra Kameralna pod batutą Jana Jakuba Bokuna przedstawi również błyskotliwy
i pełen werwy Oktet smyczkowy Feliksa Mendelssohna-Bartholdyego, w opracowaniu na orkiestrę smyczkową. Jest to utwór, który zachwyca doskonałością formy. Powstał w 1825 roku jako prezent urodzinowy dla przyjaciela, 16-letniego wówczas Feliksa. Tym przyjacielem był skrzypek-solista Eduard Rietz, dlatego też wyjątkowa rola spoczywa w tym utworze na koncertmistrzu. Nie tylko musi on zmierzyć się z niezwykłą skalą trudności, ale ponadto staje się niejako „przewodnikiem” całego zespołu. Utwór swoją sławę zawdzięcza płynącemu z niego entuzjaznowi.

Ceny biletów:
I strefa – bilet normalny 20 zł, bilet ulgowy 18 zł
II strefa – bilet normalny 16 zł, bilet ulgowy 14 zł
Cena biletu w karnecie: 14 zł (min. 5 koncertów)

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij