Data/Czas
Data: 27/03/2019
Czas: 18:00 - 20:00


Recital fortepianowy

Wykonawca:
Tony Yike Yang – fortepian

W programie:
Ludwig van BeethovenSonata nr 28 A-dur  op. 101
Fryderyk ChopinBarkarola Fis-dur op. 60
Franz Liszt/Richard WagnerUwertura Tannhauser
Maurice RavelGaspard de la Nuit
Sergiusz ProkofiewSonata nr 7

Ceny biletów:
bilet normalny – 15 zł,
bilet ulgowy – 10 zł.

KUP BILET

Wyjątkowa okazja by na żywo wysłuchać recitalu wirtuoza fortepianu. Tony Yike Yang (ur. 7 grudnia 1998 r.) to kanadyjski pianista chińskiego pochodzenia. Zaliczany jest do najwybitniejszych pianistów młodego pokolenia. W wieku 16 lat zdobył V nagrodę na XVII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie, tym samym stając się najmłodszym laureatem tego konkursu.
Niedawno Yang został nagrodzony przez jury uznaniową nagrodą na XV Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Van Cliburn, gdzie był najmłodszym zawodnikiem.
W poprzednich latach Yang wygrywał najwyższe nagrody na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Thomasa i Evona Coopera (Oberlin, 2014), Bosendorfer i Yamaha USASU International Junior Piano Competition (Phoenix, 2013), Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Młodych Artystów Hilton Head (Hilton Head, 2013), Międzynarodowym Konkursie Juniorów Gina Bachauer (Salt Lake City, 2012) oraz Kanadyjskim Konkursie Chopinowskim (Toronto, 2014).
Yang koncertował intensywnie w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych, występował także w wielu krajach Europy i Azji. Oprócz występów na festiwalach i galowych imprezach, ważnymi wydarzeniami były występy przed Jej Królewską Wysokością Camillą, księżną Kornwalii, kanadyjskim premierem Stephenem Harperem i Prezydentem Polski Andrzejem Dudą.
Yang wystąpił z Orkiestrą Cleveland, Orkiestrą Filharmonii Narodowej w Warszawie, Orchestre Métropolitain, Fort Worth Symphony Orchestra, Orkiestrą Symfoniczną Ottawa, Orkiestrą Symfoniczną Hilton Head, Toronto Sinfonietta, Toronto Festival Orchestra oraz Orkiestrą Symfoniczną Akademii Muzycznej Royal Conservatory of Music. Ponadto występował na Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym Chopin i Jego Europa, Rockport Music Festival, Akademii Oberlin-Lake Como, Festiwalu de Lanaudière, Stratford Summer Music Festival, Kanadyjskim Festiwalu Chopinowskim, Bravo Niagara, Wintergreen Music i Międzynarodowej Niagarze Festiwal Muzyczny m. In.
Debiutancki album Yanga, Tony Yike Yang – Chopin: Sonata B-Moll / Ballada F-Moll / Mazurki, został wydany w sierpniu 2016 roku w Blue Series Instytutu Fryderyka Chopina. Utwory pochodzą z koncertu Yang na drugim i trzecim etapie Konkursu Chopinowskiego w Warszawie w październiku 2015 roku. Album zawiera recenzję redakcyjną Instytutu Fryderyka Chopina, z której wynika, w jaki sposób niezwykłe ujęcie ról Barkaroli fis-moll op. 60 urzekło widzów w Polsce i na całym świecie.
Yang pojawił się w wielu programach telewizyjnych, w tym w serii „Inspiration Generation” w Global TV, gdzie został wybrany jako jeden z sześciu wybitnych kanadyjskich młodych ludzi. W 2016 Yang został nazwany CBC Music’s Classical Young Artist.
Yang prowadzi obecnie dwustopniowe studia z zakresu ekonomii i fortepianu w Harvard University – New England Conservatory of Music Joint Program, gdzie studiuje grę na fortepianie u prof. Wha Kyung Byuna. W przeszłości był stypendystą w szkole Juilliard Pre-College School z Julianem Martinem, a także w Phil i Eli Taylor Performance Academy of Royal Conservatory of Music z udziałem Jamesa Anagnosona.

 

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij