Data/Czas
Data: 07/04/2018
Czas: 18:00 - 20:00


Poznaj swoją orkiestrę

Wykonawcy:
Soliści ROK – Aleksandra Talacha, Natalia Rogińska, Lucjan Szaliński-Bałwas, Marcin Król, Arkadiusz Dobrowolski
Radomska Orkiestra Kameralna

W programie m.in.: A.Vivaldi – Koncert h-moll na czworo skrzypiec i wiolonczelę, J.S.Bach – III Koncert Brandenburski G-dur

Lucjan Szaliński-Bałwas

Arkadiusz Dobrowolski

Aleksandra Talacha

Radomska Orkiestra Kameralna występuje na scenie już od 10 lat i nieraz mogliśmy podziwiać kunszt muzyków, wchodzących w jej skład. Tym razem będziemy mogli usłyszeć grę jej poszczególnych członków podczas koncertu, na którym zaprezentują się jako soliści.
Doskonałym sposobem, aby przedstawić siebie poprzez muzykę jest zaprezentowanie utworów mistrza Antonio Vivaldiego (1678-1741). Był on wirtuozem skrzypiec i pierwszym wielkim mistrzem gatunku koncertu solowego. Warto zwrócić uwagę na jego niezwykłe eksperymenty brzmieniowe, wrażliwość na barwę orkiestry, umiejętność wydobywania z niej brzmień niezwykłych, bardzo oryginalnych, niespotykanych w twórczości innych mistrzów włoskich epoki baroku. Vivaldi pisał koncerty na niemal wszystkie dostępne w jego epoce instrumenty. Jednym z nich jest Koncert h-moll na czworo skrzypiec i wiolonczelę (RV580). Swoją interpretację artystyczną pokażą nam w tym utworze: Aleksandra Talacha, Natalia Rogińska, Lucjan Szaliński-Bałwas, Marcin Król oraz wiolonczelista Arkadiusz Dobrowolski. Prowadzący na co dzień grupę wiolonczel w Radomskiej Orkiestrze Kameralnej, zaprezentuje się również w innym koncercie Vivaldiego – rzadko wykonywanym Koncercie a-moll na wiolonczelę (RV421). Prawdziwy popis umiejętności instrumentalnych wszystkich muzyków orkiestry usłyszymy również w Koncercie g-moll na smyczki (RV157).
Kolejny wielki kompozytor z okresu baroku jest Jan Sebastian Bach (1685-1750). Jego twórczość jest swoistym fundamentem muzycznym, chociaż w czasach gdy tworzył określało się jego utwory mianem przestarzałych (jego synowie nazywali go „starą peruką”). Właściwej oceny jego dorobku kompozytorskiego dokonał czas, J.S. Bach jest bowiem uznany za jednego z najwybitniejszych kompozytorów w historii całej muzyki. Podczas koncertu usłyszymy trzy niezwykle popularne koncerty Bacha – Koncert skrzypcowy a-moll, Koncert d-moll na dwoje skrzypiec oraz III Koncert brandenburski G-dur z obsadą na same instrumenty smyczkowe, w którym podział pomiędzy solistami i orkiestrą praktycznie zanika. Muzycy grają na przemian jako soliści i w zespole. Ten stawiający przed wykonawcami niemałe trudności technicznie i interpretacyjne program, pozwoli nam lepiej poznać Radomską Orkiestrę Kameralną.

Ceny biletów:
I strefa – bilet normalny 20 zł, bilet ulgowy 18 zł
II strefa – bilet normalny 16 zł, bilet ulgowy 14 zł
Cena biletu w karnecie: 14 zł (min. 5 koncertów)

 

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij