Data/Czas
Data: 20/10/2018
Czas: 18:00 - 20:00


Koncertowa jesień

Wykonawcy:
Zbigniew Pilch
– skrzypce barokowe
Marta Niedźwiedzka – klawesyn
Radomska Orkiestra Kameralna

Zbigniew Pilch

W programie:
G. F. Haendel: Concerto grosso D-dur op.6 nr 5,
C.Ph.E.Bach: Symfonia h-moll wq 182/5,
G. Ph. Telemann: Ouverture des Nations anciens et modernes,
A.Corelli: Concerto Grosso D-dur op.6 nr4,
A.Vivaldi: Concerto g-moll RV 157,
F. X. Geminiani: Concerto Grosso d-moll op. 5 nr 12 La Follia

Sformułowanie „Skrzypce barokowe” oznacza instrument historyczny, wskazuje sposób gry na nim i określa historyczne zasady budowy. Ale instrument ten jest narzędziem przydatnym do gry muzyki od końca renesansu, aż do romantyzmu. Określanie go jako „skrzypce barokowe” to jedynie skrót myślowy. Jednakże należy przyznać, że ten dawny styl wykonawczy właśnie w baroku osiągnął pierwszy szczyt swojego rozwoju. Wówczas pojawili się pierwsi wielcy skrzypkowie – od Arcangelo Corellego, przez Antonio Vivaldiego, Giuseppe Tartiniego, Pietro Locatellego aż po Niccolò Paganiniego w XIX wieku. Była to pierwsza erupcja wiolinistyki.

Tak zwrot ten wyjaśnił, podczas jednego z wywiadów Zbigniew Pilch, solista październikowego koncertu Radomskiej Orkiestry Kameralnej.

Zbigniew Pilch – skrzypek i  wykładowca akademicki. Jest jednym z najwybitniejszych skrzypków barokowych, artystą o niezwykle szerokich zainteresowaniach, które obejmują całość muzyki instrumentalnej od XVI do XXI wieku ze szczególnym uwzględnieniem skrzypcowego idiomu wirtuozowskiego. Gra na skrzypcach barokowych i współczesnych, altówce i violi d’amore. Koncertuje jako solista i  kameralista.

Ceny biletów:
I strefa – bilet normalny 20 zł, bilet ulgowy 18 zł
II strefa – bilet normalny 16 zł, bilet ulgowy 14 zł
Cena biletu w karnecie: 14 zł (min. 5 koncertów)

KUP BILET

Sponsor koncertu:

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij