Data/Czas
Data: 08/05/2022
Czas: 18:00 - 20:00


KONCERT CHARYTATYWNY – NUTY DOBRA

Cały dochód z koncertu zostanie przeznaczony na Świetlicę Lokomotywa, zapewniającej opiekę dla ukraińskich dzieci.

Olga Zozula

Wykonawcy:
Olga Zozula – śpiew,
Iryna Borysova – fortepian,
Duet fortepianowy Doppio Espresso (Daniel Eibin oraz Michał Drewnowski),
Marcin Król – skrzypce,
Solistki z grupy baletowej MDK w Radomiu,
Grupa wokalna ze Świetlicy Lokomotywa

W programie:
arie operetkowe, utwory musicalowe, m.in. Czardasz Emmericha Kalmana, Memory Andrew Lloyda Webbera, a także pierwszy raz w Radomiu: utwory na dwa fortepiany, jak Libertango Astora Piazzolli i wiele innych

 

Ceny biletów:
I strefa – bilet normalny 35 zł, bilet ulgowy 30 zł
II strefa – bilet normalny 25 zł, bilet ulgowy 20 zł

Sponsor koncertu:

Koncert charytatywny „Nuty dobra” ma za zadanie pomóc, w tym wypadku dzieciom, które wraz z rodzicami uciekły z Ukrainy i są pod opieką Świetlicy Lokomotywa. Ale naszym celem jest także dostarczenie doskonałej zabawy przy pięknej muzyce. Podczas tego wydarzenia będą królowały muzyka, taniec i śpiew. Na udział w koncercie zdecydowali się fantastyczni ukraińscy i polscy artyści, którzy nie czerpią z tego korzyści finansowych oprócz satysfakcji, że mogą pomóc. Jedną z pomysłodawczyń koncertu jest Olga Zozula, nazywana „brylantowym głosem”, młoda ukraińska śpiewaczka, która od szesnastego roku życia mieszka i koncertuje w Polsce, absolwentka łódzkiej Akademii Muzycznej, uczennica Maureen Scott z Królewskiej Akademii Muzycznej w Londynie. Od początku inwazji Rosji na Ukrainę Olga wspiera uchodźców jako wolontariuszka w Polsce. W jej wykonaniu wysłuchamy utworów operetkowych i musicalowych, jak Czardasz Emmericha Kalmana, czy Memory Andrew Lloyd Webbera. Przy fortepianie, w roli akompaniatorki wystąpi znakomita pianistka Iryna Borysova, która niedawno znalazła się w Radomiu, wraz z córką, po ucieczce przed wojną. Osoby zgromadzone na widowni będą miały okazję do ujawnienia swoich talentów wokalnych podczas wykonania pieśni Hej sokoły.

Popisy wokalne to nie wszystko, publiczność będzie świadkiem niecodziennego wydarzenia, bowiem wysłuchamy kilku utworów na dwa fortepiany w wykonaniu Doppio Espresso – duet fortepianowy Daniela Eibina oraz Michała Drewnowskiego. Dobrali się jak dwa ziarenka w worku kawy. Kawy mocnej i bardzo aromatycznej. Po prostu „Doppio Espresso”. Usłyszeli takie zamówienie w jakimś barze i urzekła ich domniemana moc napoju. Fakt, że postanowili tak nazwać swój duet, pozwala się domyślać, jakie zaoferują słuchaczom wrażenia. Z pewnością nie będą one letnie. Panowie wystąpią ze swoim popisowym repertuarem złożonym z utworów Piazzolli oraz Zieglera. W koncercie weźmie również udział Marcin Król, lider grupy II skrzypiec w Radomskiej Orkiestrze Kameralnej.

Nie zabraknie także popisów tanecznych w wykonaniu doskonałych tancerek Młodzieżowego Domu Kultury w Radomiu, które odnoszą wiele sukcesów na konkursach w Polsce i za granicą.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij