Data/Czas
Data: 21/10/2017
Czas: 18:00 - 20:00


Kolory jesieni

Wykonawcy:
Jacob Shaw – wiolonczela
Radomska Orkiestra Kameralna
Jacob Shaw

Jacob Shaw
Megnetyzujący, fascynujący… Prawdziwa poezja” (The Strad, 2016).

Brytyjski wiolonczelista uhonorowany wieloma międzynarodowymi nagrodami, koncertujący na całym świecie, Europa, USA, Azja, w miejscach takich jak: Carnegie Hall, Berlin Konzerthaus, Salle Gaveau, Royal Albert Hall, Centrum Sztuki w Seulu, Oslo Concert House, Walt Disney Concert Hall…
Jego dwupłytowy album DEBUT (2015) zdobył uznanie i bardzo przychylne recenzje na arenie międzynarodowej, Remy Franck – dyrektor International Classical Music Awards napisał: Bez wątpienia Jacob Shaw jest jednym z najbardziej charyzmatycznych i wyróżniających się wykonawców, jakich słyszałem w ostatnim czasie.
Z ogromnym repertuarem i świeżym podejściem do klasycznych koncertów, Jacob często podróżuje prezentując swój alternatywny projekt „Radical Classic”, wokół którego buduje bardzo różnorodną publiczność i przyciąga nowe pokolenie miłośników muzyki klasycznej.
Jego pasja do poznawania i czerpania z różnych kultur i gatunków muzycznych doprowadziła do współpracy z bardzo różnymi muzykami, m.in.: jazzowymi, ludowymi, tradycyjnymi i elektronicznymi.
W 2018 r. rozpoczyna nowy projekt z Ask La Cour Rasmussen (tancerz – solista New York City Ballet), razem stworzą choreografię do Trzeciej Suity na wiolonczelę solo Benjamina Brittena z udziałem tancerza i wiolonczeli.
Jest zamiłowanym pedagogiem, wykształcił wielu laureatów konkursów. Prowadzi kursy mistrzowskie w Europie, USA i Azji. W 2016r. założył własną fundację Scandinavian Cello School aby wspierać, edukować i promować młodych wiolonczelistów (www.scandinaviancelloschool.com). Wraz z rodziną stworzył we Francji Festival International de Musique de Chambre, którego jest dyrektorem artystycznym.
Jakub często wspiera i uczestniczy w akcjach społecznych, w ubiegłym roku były to występy w dwóch więzieniach, sierocińcu, szpitalu i ośrodku dla uchodźców.
Jacob Shaw gra na strunach Pirastro i jest endorserem Leatherwood Bespoke Rosin.

W programie m.in.:
Maurice Ravel (1875 – 1937) Boléro
Gabriel Urbain Fauré (1845 – 1924)
Elegie op.24
P
iotr Czajkowski (1840 – 1893) Nokturn op.19, nr 4
David Popper (1843 – 1913) Rapsodia węgierska op.68
Edvard Grieg (1843 – 1907) Suita z czasów Holberga
Preludium Allegro vivace
Sarabanda Andante espressivo
Gawot Allegretto
Aria andante religioso
Rigaudon Allegro con brio
Wojciech Kilar (1932 – 2013)
Orawa
 

Ceny biletów:
I strefa – bilet normalny 20 zł, bilet ulgowy 18 zł,
II strefa – bilet normalny 16 zł, bilet ulgowy 14 zł,
Cena biletu w karnecie: 14 zł (min. 5 koncertów)
Sponsor koncertu: Piekarnia Fogiel&Fogiel

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij