Data/Czas
Data: 16/03/2019
Czas: 18:00 - 20:00


Klasyka inaczej

Carlo Torlontano

Wykonawcy:
Carlo Torlontano – róg alpejski
Stanislav Ushev – dyrygent
Radomska Orkiestra Kameralna

W programie:
Leopold Mozart – Sinfonia Pastorella na róg alpejski i orkiestrę smyczkową G-dur,
Anton Zimmermann – Sinfonia „Pastoritia” na róg alpejski i orkiestrę smyczkową G-dur,
W.A.Mozart – Divertimento F-dur KV 138,
J.Suk – Serenada na smyczki op.6.

Ceny biletów:
I strefa – bilet normalny 20 zł, bilet ulgowy 18 zł
II strefa – bilet normalny 16 zł, bilet ulgowy 14 zł
Cena biletu w karnecie: 14 zł (min. 5 koncertów)

KUP BILET

Carlo Torlontano od lat stara się wprowadzić do sal koncertowych instrument znany dotąd głównie z przekazywania sygnałów przez pasterzy
w alpejskich dolinach. Carlo Torlontano jest artystą wszechstronnym, koncertującym także na rogu i jego odmianie barokowej. Solista gościł na całym świecie, koncertując z orkiestrami kameralnymi i symfonicznymi w Azji, Australii, Europie i Ameryce Północnej. Posiada na swym koncie wiele płyt, m.in. w 2003 z udziałem Marthy Argerich nagrał „Andante” i „Wariacje” Schumanna na dwa fortepiany, dwie wiolonczele i róg. Jest profesorem na Music University w Salerno oraz dyrektorem artystycznym “Domenico Ceccarossi” International Horn Competition.

Róg alpejski (Alphorn), należący do rodziny rogów to instrument znacznej długości (3,5 m-4 m.), składa się z 2-3 części łączonych z sobą, wykonany jest z drewna jodłowego. Nie posiada żadnych klap ani otworów, dlatego uzyskuje się na nim jedynie dźwięki naturalnego szeregu alikwotów. Do instrumentu przykłada się drewniany ustnik. Potęga brzmienia powoduje, że jest słyszalny w odległości dochodzącej nawet do 10 km.

MECENASI ROK:

  

 

 

 

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij