Data/Czas
Data: 10/03/2018
Czas: 18:00 - 20:00


Kalejdoskop

Aleksandra Demowska-Madejska

 

Wykonawcy:

Aleksandra Demowska-Madejska – altówka
Adam Eljasiński – klarnet
Michał Drewnowski – fortepian
Wojciech Błażejczyk – elektronika
Przemysław Zych – dyrygent
Radomska Orkiestra Kameralna
W programie m.in.:
W. Błażejczyk – zamówienie kompozytorskie (światowe prawykonanie),
T. Trojanowski – Pro Memoria,
H.M. Górecki – Trzy utwory w dawnym stylu na orkiestrę smyczkową oraz Koncert na fortepian i orkiestrę smyczkową op.40.,
muzyka ze starych polskich seriali m.in. Polskie drogi, Lalka, Janosik, Czarne chmury.

Adam Eljasiński

W muzyce nie ma miejsca na żadne ograniczenia. Można przekraczać utarte schematy i konwencje. Radomska Orkiestra Kameralna pod batutą Przemysława Zycha zaprasza w podróż, w czasie której wszystko zmienia się jak w kalejdoskopie. Od tego co dawne, do tego co współczesne, od prapremiery do muzyki ze starych polskich seriali.
Podczas koncertu będzie miało miejsce światowe prawykonanie kompozycji Wojciecha Błażejczyka. Jest on jednym
z najciekawszych przedstawicieli młodego pokolenia. To artysta wszechstronny, nie tylko znakomity kompozytor, ale również reżyser dźwięku, gitarzysta, improwizator i wynalazca. Tworzy muzykę zarówno muzykę akustyczną jak i elektroakustyczną, komponuje także muzykę teatralną i filmową.
Radomska Orkiestra Kameralna wykona również dwa utwory „najbardziej polskiego spośród klasyków XX wieku”. Będą to Trzy utwory w dawnym stylu na orkiestrę smyczkową oraz Koncert na fortepian i orkiestrę smyczkową op.40 Henryka Mikołaja Góreckiego. Jeden z najwybitniejszych polskich kompozytorów; tworzył utwory, które miały oryginalny i głęboki charakter. Czerpał z rytmicznej, melodycznej i pełnej wyrazu skarbnicy polskiej muzyki ludowej (w szczególności Śląska i Podkarpacia), dawnej oraz sakralnej.
Będziemy mogli usłyszeć również Pro memoria, utwór na fortepian i orkiestrę, skomponowany przez kompozytora, pianistę
i animatora życia muzycznego – Tadeusza Trojanowskiego, obchodzącego w tym roku jubileusz 40-lecia swojej pracy artystycznej. W swoim dorobku twórczym posiada wiele utworów o zróżnicowanych zestawach wykonawczych, często bardzo klasycznych w formie i ekspresji. Jego kompozycje kojarzą się z muzyką filmową, nastrojową i pełną barw.
Na zakończenie koncertu zabrzmi Suita oparta na motywach muzycznych ze starych polskich seriali filmowych. Melomani będą mogli usłyszeć znane melodie, m.in. tematy z filmów Polskie drogi, Lalka, Janosik, Dom, Czarne chmury. 
W tej podróży towarzyszyć nam będą Aleksandra Demowska-Madejska na altówce, Adam Eljasiński na klarnecie, Michał Drewnowski na fortepianie oraz Wojciech Błażejczyk, który za pomocą elektroniki ubarwi brzmienie instrumentów.

 

 

Ceny biletów:
I strefa – bilet normalny 20 zł, bilet ulgowy 18 zł
II strefa – bilet normalny 16 zł, bilet ulgowy 14 zł
Cena biletu w karnecie: 14 zł (min. 5 koncertów)

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach  programu „Kolekcje”
– priorytet „Zamówienia kompozytorskie” realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij