Data/Czas
Data: 25/09/2021
Czas: 18:00 - 20:00


Inauguracja sezonu 2021/2022 – Pejzaż polski
Sala koncertowa R.O.K.

Kwartet „Cup of time”

Wykonawcy:
Kwartet „Cup of time”:
Ryszard Borowski – flet,
Agnieszka Cypryk – skrzypce,
Rafał Grząka – akordeon,
Krzysztof Lenczowski – wiolonczela,
Jarosław Praszczałek – dyrygent,
Radomska Orkiestra Kameralna

Jarosław Praszczałek

 

 

W programie:
utwory Fryderyka Chopina, Ignacego Jana Paderewskiego, Zbigniewa Namysłowskiego, Krzysztofa Komedy, w oryginalnych aranżacjach Ryszarda Borowskiego oraz Krzysztofa Lenczowskiego

Ceny biletów:
bilet normalny 22 zł, bilet ulgowy 20 zł
Cena biletu w karnecie: 16 zł (min. 5 koncertów)

 

Kwartet „Cup of time” – powstał w 2008 roku. To zespół wykonujący muzykę trzeciego nurtu, czyli połączenie muzyki klasycznej i jazzu. Ale to nie oznacza ograniczania się jedynie do tej stylistyki.  Co można powiedzieć o muzykach „Cup of Time”? Wszystko, ale nie to, że grozi z nimi nuda. Ryszard Borowski (flet), Agnieszka Cypryk (skrzypce), Rafał Grząka (akordeon), Krzysztof Lenczowski (wiolonczela) to muzycy, którzy potrafią zaskoczyć słuchaczy swoim kunsztem i muzyką pełną energii. Koncert od pulpitu dyrygenckiego poprowadzi  Jarosław Praszczałek – dyrygent, kompozytor, instrumentalista, pedagog, popularyzator wiedzy o muzyce.

W ramach koncertu muzycy zaprezentują „Pejzaż polski”. Pejzaż, bo oparty na mieszance muzyki klasycznej, jazzu, improwizacji i „world music”. Polski, bo nawiązujący do tańców narodowych oraz poświęcony twórczości największych kompozytorów znad Wisły, takich jak Fryderyk Chopin, Ignacy Jan Paderewski czy Zbigniew Namysłowski. Tę twórczość Krzysztof Lenczowski i Ryszard Borowski zaaranżowali na skrzypce, flet, akordeon, wiolonczelę oraz orkiestrę smyczkową.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij