Data/Czas
Data: 16/12/2017
Czas: 18:00 - 20:00


Gwiazdka z Atomem
Wykonawcy:
Atom String Quartet
Radomska Orkiestra Kameralna
W programie: kompozycje Atom String Quartet

Atom String Quartet

 „Atomowa” muzyka. Energia i radość. Połączenie jazzu, polskiego folkloru oraz muzyki z różnych zakątków świata. Taki będzie tegoroczny koncert gwiazdkowy Radomskiej Orkiestry Kameralnej. Na scenie wystąpi Atom String Quartet, wykonujący muzykę
w dużej części opartą na typowej jazzowej improwizacji, ale jednocześnie nie pozbawioną klasycznego piękna.

W programie koncertu znajdą się utwory Atom String Quartet zaaranżowane na kwartet i orkiestrę kameralną, m.in. Manhattan Island Mateusza Smoczyńskiego, Iława Krzysztofa Lenczowskiego, Too Late Michała Zaborskiego, a także Za wcześnie Dawida Lubowicza, wszystkie w aranżacjach samych kompozytorów.
Atom String Quartet, jeden z najbardziej intrygujących kwartetów smyczkowych na świecie został założony w 2009 roku przez czterech absolwentów Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie: skrzypków – Dawida Lubowicza i Mateusza Smoczyńskiego, altowiolistę – Michała Zaborskiego oraz wiolonczelistę – Krzysztofa Lenczowskiego. Niezwykła siła rażenia tego kwartetu rozpoczęła się od zdobycia Grand Prix XIII Bielskiej Zadymki Jazzowej w 2011 roku. Od tego czasu na rynku pojawiły się cztery płyty autorskie: Fade In (2011), Places (2012), AtomSphere (2015), Seifert (2017) oraz sześć płyt kolaboracyjnych. Atom String Quartet występuje na największych europejskich festiwalach jazzowych. A także jako pierwszy i jedyny polski zespół zaprezentował się na targach jazzowych jazzahead! w Bremie. Ci, czterej utalentowani muzycy zostali uhonorowani wieloma nagrodami, a także współpracowali ze znakomitymi artystami z Polski i zagranicy.
Przedświąteczny czas, to również czas troski o dobro innych. Dlatego w przerwie koncertu odbędzie się doroczna licytacja bombek na cele charytatywne. Tydzień wcześniej znani radomianie własnoręcznie przygotują bombki choinkowe, które w przerwie gwiazdkowego koncertu będziemy mogli wylicytować lub kupić i tym samym wesprzeć potrzebujących.
Tym razem pieniądze z licytacji bombek zostaną przekazane na pomoc dla Kubusia Kruka. Dotknięty nowotworem chłopiec, po amputacji potrzebuje protezy prawej ręki.

Ceny biletów:

I strefa – bilet normalny 35 zł, bilet ulgowy 30 zł,
II strefa – bilet normalny 25 zł, bilet ulgowy 20 zł,
Cena biletu w karnecie: 14 zł (min. 5 koncertów)
Sponsor koncertu:

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij