Data/Czas
Data: 31/12/2021
Czas: 18:00 - 20:00


Gala Sylwestrowa
Sala Koncertowa R.O.K.

Wykonawcy:
Katarzyna Zając-Caban – sopran,
Rafał Songan – baryton,
Krzysztof Jakub Kozakiewicz – dyrygent,
Tancerze,
Radomska Orkiestra Kameralna

W programie: słynne arie i duety operetkowe, musicalowe, a także najpiękniejsze walce Straussa, polki i czardasze

Ceny biletów:
Przedsprzedaż (do 20 grudnia):
I strefa – bilet normalny 110 zł
II strefa – bilet normalny 95 zł
Od 20 grudnia:
I strefa – bilet normalny 125 zł
II strefa – bilet normalny 110 zł

Gala Sylwestrowa w Radomskiej Orkiestrze Kameralnej to gwarancja szampańskiego nastroju i niezwykłych doznań muzycznych. W noc sylwestrową zapraszamy w niezapomnianą, sentymentalną muzyczną podróż  po kontynentach i epokach, podczas której melomani zostaną wprowadzeni w doskonały, karnawałowy nastrój. W programie znajdą się najsłynniejsze przeboje operowe, operetkowe i musicalowe, które wspólnie zaśpiewają gwiazdy wieczoru. Wszystko to wraz z noworocznym kieliszkiem szampana dla swoich melomanów przygotuje Radomska Orkiestra Kameralna.

Katarzyna Zając-Caban

Katarzyna Zając-Caban – studia na Wydziale Wokalno-Aktorskim w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi ukończyła w 2006 roku. Uczestniczyła w wielu kursach mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych pedagogów, między innymi: Teresę Wojtaszek-Kubiak, Helenę Łazarską, Piotra Kusiewicza. Tuż po studiach zadebiutowała na deskach Teatru Wielkiego w Łodzi partią Xerksesa w operze G. Haendla – Xerkses. W 2006 roku rozpoczęła także współpracę z Katedrą Kameralistyki Akademii Muzycznej w Łodzi biorąc udział w sesjach naukowo – artystycznych, koncertach z wybitnymi kameralistami oraz w recitalach dyplomowych i egzaminach studentów. W roku 2008 podjęła współpracę z Teatrem Muzycznym w Lublinie, gdzie debiutowała partią Krysi w Ptaszniku z Tyrolu C. Zellera, oraz z niemieckim Teatrem w Bremen w którym regularnie bierze udział w koncertach operowych i operetkowych. Współpraca z impresaryjnym Teatrem w Schwerin (Niemcy) zaowocowała partią Curry w operze G. Verdiego – Moc przeznaczenia w 2010 roku.  Od 2009 roku jest pedagogiem w ZSM im. St. Moniuszki w Łodzi, gdzie prowadzi klasę śpiewu solowego. Obecnie pełni również funkcję Kierownika Wydziału. Od 2015 roku współpracuje jako solistka  z Fundacją Avangart, która jest organizatorem Mazurskiego Festiwalu Operowego  BELCANTO. W swoim repertuarze ma wiele pieśni, arie operowe, oratoryjne, musicalowe oraz partie w operetkach: Księżniczka Czardasza, Hrabina Marica E. Kálmána i Wesoła Wdówka F. Lehára.

 

 

Rafał Songan

Rafał Songan – baryton, wieloletni solista Teatru Wielkiego w Łodzi. Debiutował w Czarnej masce Krzysztofa Pendereckiego wystawianej w Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie, gościnnie występuje także na scenach operowych: Bydgoszczy, Krakowa, Wrocławia, Szczecina  czy Bytomia. Półfinalista konkursu Luciano Pavarottiego w Modenie oraz konkursu Belvedere w Wiedniu. Laureat Międzynarodowego Konkursu Wokalistyki Operowej im. Adama Didura w Bytomiu. Śpiewał m. in. w Niemczech, Francji, Belgii, Holandii, Danii, Włoszech, Anglii, Szwajcarii, Irlandii Pn., Rosji, Macedonii, na Ukrainie, Tajwanie i Martynice. Brał udział w prapremierze Wyrywacza serc Elżbiety Sikory, opery Borisa Viana wystawionej na scenie Opery Narodowej w Warszawie w reżyserii Mariusza Trelińskiego, a w roku 1997 wystąpił w paryskiej realizacji tego przedstawienia w Centre Georges Pompidou. Współpracuje z wieloma krajowymi orkiestrami filharmonicznymi i operowymi. Wykonuje repertuar operowy, operetkowy, musicalowy oraz światowe przeboje. W swoim dorobku artystycznym posiada m. in. partie: Nabucco w Nabucco G. Verdiego; Makbet w Makbecie G. Verdiego; Renato w Balu maskowym G. Verdiego; Hrabia di Luna w Trubadurze G. Verdiego; Amonastro w Aidzie G. Verdiego; Escamillo w Carmen G. Bizeta; Figaro w Cyruliku sewilskim G. Rossiniego; Sharpless w Madama Butterfly G. Pucciniego; Marcello w Cyganerii G. Pucciniego; Enrico w Łucji z Lammermoor G. Donizettiego; Belcore w Napoju miłosnym G. Donizettiego; Alfino w Rycerskości wieśniaczej P. Mascagniego; Tonio w Pajacach R. Leoncavalla; Oniegin w Onieginie P. Czajkowskiego.

Krzysztof Jakub Kozakiewicz

Krzysztof Jakub Kozakiewicz – dyrygent, ur. 26 maja 1988, Białystok. Absolwent Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. W. Lutosławskiego w Białymstoku. Ukończył z wyróżnieniem dyrygenturę symfoniczno-operową w klasie profesora Marka Pijarowskiego na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. W czerwcu 2012 roku poprowadził Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Narodowej w ramach swojego koncertu dyplomowego. W 2006 roku wziął udział w Międzynarodowym Kursie Muzycznym w Szczecinie prowadzonym przez Jana Miłosza Zarzyckiego. Był najmłodszym uczestnikiem V Międzynarodowego Przeglądu Młodych Dyrygentów im. W. Lutosławskiego w Białymstoku (2011). Jako dyrygent zadebiutował w wieku 17 lat na scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej, prowadząc wykonanie nagrodzonego na VIII Ogólnopolskim Konkursie Kompozytorskim „Uczniowskie Forum Muzyczne” utworu, dyrygując założoną przez siebie młodzieżową orkiestrą „Ad hoc”. Był również jednym z dyrygentów orkiestry szkolnej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. K. Szymanowskiego w Warszawie. W 2013 r. Asystował przy produkcji “Napoju miłosnego” G. Donizettiego współtworzonego przez Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina i Warszawską Operę Kameralną.  W grudniu 2013 r. brał udział w kursach mistrzowskich prowadzonych przez maestro Gabriela Chmurę. W sezonie 2013/14 artysta odbył rezydencję w Filharmonii Świętokrzyskiej im. O. Kolberga w Kielcach w ramach zainicjowanego przez Instytut Muzyki i Tańca programu „Dyrygent – rezydent”. Współpracował z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Świętokrzyskiej, łomżyńską Filharmonią Kameralną, Filharmonią Sudecką, Filharmonią Szczecińską, Filharmonią Koszalińską, Polską Filharmonią Bałtycką, Operą i Filharmonią Podlaską oraz Polską Orkiestrą „Sinfonia Iuventus”. Współpracuje również jako asystent z Teatrem Wielkim Operą Narodową przy baletach “Tristan” i “Dziadek do orzechów”. Krzysztof Jakub Kozakiewicz koncertował z takimi artystami jak: Katarzyna Duda, Konstanty Andrzej Kulka, Tomasz Strahl, Paweł Gusnar, Łukasz Długosz, Paweł Kowalski, Maciej Frąckiewicz, Rafał Grząka, Jadwiga Kotnowska, Rafał Kuropaczewski, Joanna Freszel, Krzysztof Grzybowski, Kamila Wąsik-Janiak, Wojciech Mrozek czy Rafał Łuszczewski. Od wielu lat prowadzi również działalność edukacyjną. Od stycznia 2016 roku pełni funkcję kierownika artystycznego i dyrygenta Suwalskiej Orkiestry Kameralnej.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij