Polak – Michał Ziółkowski, zdobył największe uznanie jury a tym samym I nagrodę w IV Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim K. Pendereckiego „Arboretum”.

fot. Jerzy Mieśnik

Koncert finałowy Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego ARBORETUM odbył się 29 listopada 2019 o godzinie 18:00
w Sali Koncertowej im. K. Pendereckiego w Zespole Szkół Muzycznych w Radomiu. Po wykonaniu utworów finalistów przez Radomską Orkiestrę Kameralną pod batutą Szymona Morusa, jury po konsultacjach telefonicznych z prof. Krzysztofem Pendereckim, który ze względów zdrowotnych nie mógł osobiście pojawić się na koncercie, zdecydowało o wyborze laureatów:

III nagrodę w wysokości 5 000 zł otrzymał: Tomàs Peire Serrate za utwór pt. Collapse

II nagrodę w wysokości 10 000 zł otrzymał: Wojciech Chałupka za utwór Reminiscences from the Other World

Natomiast I nagroda w wysokości 30 000 zł powędrowała do Michała Ziółkowskiego za utwór Musique Atavique (?).

fot. Jerzy Mieśnik

Została przyznana także nagroda publiczności. W trakcie przerwy każda osoba z publiczności mogła wskazać na przygotowanych wcześniej kartach do głosowania jeden z utworów, który jej zdaniem był najlepszy. Po przeliczeniu głosów okazało się, że największą liczbę głosów uzyskał Wojciech Chałupka, kompozytor otrzymał nagrodę publiczności
w wysokości 5 000 zł.

Konkurs zaowocował powstaniem wielu nowych dzieł, z których sześć finałowych doczekało się światowego prawykonania podczas finału Konkursu.

Dofinansowano ze środków Gminy Miasta Radomia
MECENASEM KONKURSU jest International Tobacco Machinery Poland SP. Z O.O. – producent innowacyjnych rozwiązań dla przemysłu tytoniowego www.itmgroup.eu 
Partnerzy: Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej, Fundusz Popierania twórczości ZAiKS
Patronat medialny: Radio Radom

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij