Marta Kiljan – urodziła się w Przemyślu, gdzie w wieku 7 lat rozpoczęła naukę gry na skrzypcach w Państwowej Szkole Muzycznej. Jest absolwentką Akademii Muzycznej
w Warszawie z filią w Białymstoku na wydziale instrumentalno-pedagogicznym.

Marta Kiljan

Swe umiejętności doskonaliła uczestnicząc w wielu kursach mistrzowskich solowych (m.in.w Łańcucie, Nowym Sączu), jak i orkiestrowych (w Szczecinie). Już w trakcie studiów rozpoczęła pracę w orkiestrze Teatru Muzycznego w Lublinie, a od 2007 roku jest etatowym muzykiem w Radomskiej Orkiestrze Kameralnej. Od kilku lat związana jest stałą współpracą z Zespołem Pieśni i Tańca „Mazowsze”, z którym brała udział w wielu nagraniach płytowych, telewizyjnych i filmowych. Ponadto w swoim dorobku ma współpracę
z wieloma polskimi orkiestrami i teatrami, m.in. orkiestrą Mazowieckiego Teatru Muzycznego „Operetka”, Królewską Orkiestrą Symfoniczną, Przemyską Orkiestrą Kameralną, Teatrem Żydowskim w Warszawie, z którymi koncertowała w Polsce i zagranicą. Wraz z Radomską Orkiestrą Kameralną dokonała nagrań płytowych utworów Grażyny Bacewicz oraz Krzysztofa Pendereckiego. Marta Kiljan poza pracą orkiestrową spełnia się jako nauczyciel gry na skrzypcach oraz muzyk grając w mniejszych zespołach kameralnych.

Prywatnie jest szczęśliwą mamą. Uwielbia podróżować, przemierzać górskie szlaki i czytać w każdej wolnej chwili. Jest typem sportowca. W 2009 roku otrzymała certyfikat Instruktora Fitness, ponadto ukończyła warsztaty Body Shaping i Metody Tworzenia Choreografii. Kocha wszelkie formy ruchu. Ma za sobą kilkanaście startów w ulicznych biegach masowych, w tym maratonach.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij