Marcin Kunicki

Marcin Kunicki – absolwent Państwowego Liceum Muzycznego im H. Wieniawskiego w Łodzi oraz Akademii Muzycznej im.Kiejstuta i Grażyny Bacewiczów w Łodzi w klasie prof. Anny Wódki-Janikowskiej. Uczestniczył w kursach muzyki kameralnej
i dawnej prowadzonych przez wybitnych znawców tego gatunku m.in Marka Caudle (English Baroque Soloists) oraz prof. Leszka Kędrackiego (AM w Łodzi). Muzyk kameralista, współzałożyciel Polish String Orchestra (współpraca z wybitnym pianistą jazzowym Maciejem Tubisem) Polish String Quartet (współpraca z chórem żydowskim „Clil”). Wieloletni koncertmistrz Polskiej Opery Kameralnej oraz orkiestry Stowarzyszenia Missio Musica, w którym występował także w zespole wokalnym oraz w zespole „Nowe Życie”. Współpracował z wieloma orkiestrami m.in: Filharmonii Łódzkiej, Filharmonii Kaliskiej, Płocką Orkiestrą Kameralną, Płocką Orkiestrą Symfoniczną, Filharmonią New Art, Teatru Wielkiego w Łodzi, Teatru Muzycznego w Łodzi, Teatru Muzycznego w Lublinie, Włocławską Orkiestrą Kameralną, Polish Camerata, Łódzką Orkiestrą Kameralną, Łódzkie Smyczki. Prowadzi klasę skrzypiec w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Zgierzu oraz w Społecznej Szkole Muzycznej II stopnia w Zgierzu Towarzystwa Przyjaciół Zgierza. Odznaczony Brązowym Medalem VII Wieków Zgierza, społecznik. Muzyk zespołu „Przejście”. Dokonał dziesiątek nagrań płytowych, telewizyjnych oraz muzyki filmowej. Współpracował z Teatrem Nowym im.K Dejmka w Łodzi, współpracuje z Teatrem im. S. Jaracza w Łodzi, Radomiensis Kwartet. Od roku 2007 muzyk Radomskiej Orkiestry Kameralnej.

Interesuje się muzyką, teologią, filozofią, historią, polityką, astronomią, sportem, podróżami. Na zawsze związany z przyjaciółmi: Miastem Radom i Muzykami Radomskiej Orkiestry Kameralnej.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij