Lucjan Szaliński-Bałwas – rozpoczął edukację muzyczną w klasie wybitnego pedagoga Janusza Gajownika. Obecnie jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, gdzie pracował pod kierunkiem prof. Julii Jakimowicz-Jakowicz.

Lucjan Szaliński-Bałwas

Jest wielokrotnym laureatem przesłuchań i konkursów wykonawczych m.in finalistą Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Skrzypków im. Stanisława Serwaczyńskiego w Lublinie, a także zdobywcą pierwszych nagród na IV Wielkopolskim Konkursie Wykonawczym w Poznaniu oraz na XXII i XXIII Konkursie Bachowskim im. Stanisława Hajzera w Zielonej Górze. Wielokrotnie doskonalił swoje umiejętności na międzynarodowych kursach muzycznych pod kierunkiem m.in. Kaji Danczowskiej, Tomasza Tomaszewskiego, Tadeusza Gadziny, Krzysztofa Węgrzyna, Demetriusa Polyzoidesa. Dokonał wielu nagrań radiowych i telewizyjnych oraz nagrań muzyki do produkcji filmowych i serialowych.

Wystąpił z koncertami w wielu krajach świata m.in. Luksemburg, Niemcy, Francja, Hiszpania, Białoruś, Meksyk, Korea, Japonia, Chiny, Szwecja, Grecja. Współpracował z większością polskich orkiestr. Na stałe związany jest z Radomską Orkiestrą Kameralną na stanowisku Koncertmistrza.

W życiu prywatnym interesuje się szeroko pojętą motoryzacją, jest zapalonym motocyklistą. Uczestniczy w licznych zlotach oraz wyprawach motocyklowych, a także w zlotach klasycznych pojazdów zabytkowych.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij