Barbara Piotrowska – urodzona we Wrocławiu, absolwentka Akademii Muzycznej im. F.Chopina w Warszawie w klasie wiolonczeli prof. Andrzeja Orkisza.

Barbara Piotrowska

Regularnie koncertuje w Filharmonii Berlińskiej biorąc udział w serii koncertów kameralnych Filharmoników Berlińskich, wystąpiła także w serii koncertów kameralnych berlińskiej Spiegelsaal.

Jest laureatką wielu konkursów w Polsce i za granicą, m.in. I Grand Prix oraz nagrody specjalnej za najlepsze wykonanie utworu P.Lantier na Międzynarodowym Konkursie im. P. Lantier w Paryżu, I nagrody na Międzynarodowym Konkursie Kwartetów Smyczkowych im. M.Regera w Sondershausen/Weimar. Dokonała wielu nagrań dla Telewizji Polskiej, Polskiego Radia a także firm fonograficznych. m.in: dla DUX nagrała rzadko wykonywany Kwartet na 4 wiolonczele Grażyny Bacewicz (2011), kwartety smyczkowe F.Schubert “Śmierć i dziewczyna” i F.Mendelssohn Kwartet f-moll op.80 (2006), w 2016 roku w Barcelonie z Ighme String Quartet dokonała premierowego nagrania kwartetów smyczkowych Joaquima
i Gaspara Cassado.

Od roku 2010 Barbara Piotrowska pracuje w Radomskiej Orkiestrze Kameralnej, współpracowała w takimi artystami jak Yo Yo Ma, Krystian Zimerman, Jerzy Semkow, Andrea Bocelli, Krzysztof Penderecki. Jako solistka i kameralistka koncertuje w Polsce, Europie i Meksyku.

Prywatnie jest fanką fitnessu, kultury iberoamerykańskiej i podróży, uwielbia język hiszpański i gotowanie. Pracuje także jako fotograf. Od 3 lat jest „mamą” kota Bambino przygarniętego z radomskiej ulicy a który wyrósł na kociego celebrytę – ma wielu fanów na całym świecie 😉

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij