Arkadiusz Dobrowolski – urodził się w Gdańsku. Ukończył Państwową Szkołę Muzyczną st. Podstawowego i Licealnego w Gdańsku w klasie prof. Jadwigi Ewald (dyplom z wyróżnieniem), oraz Akademię Muzyczną w Łodzi w klasie prof. Andrzeja Orkisza. W 2003\04 studiował w „Hochschule fur Musik und Theater” w Hannowerze w klasie prof. Gerrita Zitterbarta.

W 2016 roku uzyskał stopień doktora w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi.

Arkadiusz Dobrowolski

Jest laureatem wielu nagród na konkursach krajowych i zagranicznych m.in.: I miejsca na II Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej im. Johannesa Brahmsa w Gdańsku oraz nagrody specjalnej za najlepsze wykonanie utworu patrona konkursu, I nagrody Grand Prix i nagrody za najlepsze wykonanie utworu Pierre’a Lantiera na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej im. Pierre’a Lantiera w Paryżu, III nagrody na VII Międzynarodowym Konkursie im. J. Brahmsa w Portschach (Austria), III nagrody oraz nagrody publiczności na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej im. G. B. Viottiego w Vercelli we Włoszech.

Uczestniczył w wielu kursach mistrzowskich m.in.: „International Sommer – Akademie Lenk ” i „Sommer – Meisterkurse” w Szwajcarii, „XII Internationale Sommerakademie Prag – Wien – Budapest”w Austrii, a także w „Trondheim Chamber Music Festival and Academy 2002″ w Norwegii, oraz ” Stern Music Workshop”, który odbył się w Carnegie Hall w Nowym Yorku.

Jako solista współpracował m. in. z Orkiestrą Państwowej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, Śląską Orkiestrą Kameralną, Radomską Orkiestrą Kameralną, Filharmonią Szczecińską, oraz „Tiroler Sinfonieorchester” w Insbrucku. Dokonał nagrań dla Polskiego Radia, Radia Gdańsk, Austriackiego Radia ORF, Radia Łódź, a także TVP, TVN, i Amerykańskiej Stacji Telewizyjnej FOX 8. W 2003 r. nagrał dla wytwórni DUX wraz z Triem Polskim i francuskim klarnecistą J. M. Fessardem „Kwartet na koniec czasów” Oliviera Messiaena.

Jest współtwórcą i wiolonczelistą Weinberg Piano Trio.

Prowadzi intensywną działalność pedagogiczną w Akademii Muzycznej w Łodzi, oraz Zespole Szkół Muzycznych w Radomiu i Łodzi. Jego uczniowie są laureatami ponad czterdziestu nagród na konkursach zagranicznych i krajowych.

Prywatnie jako zodiakalny bliźniak ma wiele pasji poza muzycznych do który należą: caravaning, zbieranie runa leśnego, kolekcjonowanie i naprawa zabytkowych pojazdów oraz szeroko rozumiane ciesielstwo.

Szczęśliwy posiadacz psa rasy American Pitt Bull Terrier.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij