Data/Czas
Data: 15/12/2018
Czas: 18:00 - 20:00


Gwiazdka po staropolsku

Kapela ze wsi Warszawa

Wykonawcy:
Kapela ze Wsi Warszawa

Radomska Orkiestra Kameralna

W programie: tradycyjna muzyka inspirowana przede wszystkim folklorem z Mazowsza z nutą nowoczesności oraz kolędy staropolskie

­Jeśli o jakimś polskim zespole można powiedzieć, że jest naprawdę znany na całym świecie, od Meksyku, po Japonię, to właśnie o Kapeli ze Wsi Warszawa. Na scenie uwodzą temperamentem, energią, ale przede wszystkim magnetycznymi głosami wokalistek, operujących tzw.śpiewem białym. Laureaci 5 Fryderyków, ale także wielu innych bardzo prestiżowych nagród, m.in. Radia BBC w kategorii „Newcomer”. Zespół wykonuje muzykę na polskich instrumentach muzycznych używanych w tradycyjnej polskiej muzyce ludowej. Wykorzystuje również repliki historycznych zrekonstruowanych instrumentów jak fidel płocka oraz suka biłgorajska. W programie koncertu gwiazdkowego Kapela ze Wsi Warszawa wspólnie z Radomską Orkiestrą Kameralną zagra kolędy staropolskie i pastorałki. Zabrzmi także tradycyjna muzyka inspirowana przede wszystkim folklorem z Mazowsza, czyli największe przeboje zespołu.

Przedświąteczny czas, to również czas troski o dobro innych. Pamiętając o tym w przerwie koncertu odbędzie się licytacja bombek na cele charytatywne. Jak co roku znani radomianie własnoręcznie przygotują bombki choinkowe, które będziemy mogli zabrać do domu jednocześnie pomagając innym.
W tym roku cały dochód zostanie przekazany na leczenie i rehabilitację trzyletniego Pawła Krajewskiego. Chłopiec ma czterokończynowe dziecięce porażenie mózgowe
i lekooporną padaczkę.

Ceny biletów:
I strefa – bilet normalny 35 zł, bilet ulgowy 30 zł
II strefa – bilet normalny 25 zł, bilet ulgowy 20 zł
Cena biletu w karnecie: 14 zł (min. 5 koncertów)

KUP BILET

Sponsorzy koncertu:

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij