Radomska Orkiestra Kameralna stała się dumnym posiadaczem fortepianu Yamaha CFX z 2015 roku.
Dzięki zakupowi fortepianu tej klasy oprócz koncertów naszej Orkiestry będziemy mogli zaproponować naszej publiczności recitale fortepianowe uznanych solistów. Niestety do tej pory wielu z nich odmawiało udziału w koncertach z powodu instrumentu, który nie spełniał ich wymagań i standardów. Nasz nowy fortepian został wykorzystany podczas koncertu gwiazdkowego 19.12.2020r. oraz koncertu sylwestrowego 31.12.2020r. Transmisja koncertów dostępna jest na naszym kanale na YouTube.

W 2019 r. i w pierwszej połowie 2020r. przeprowadziliśmy wstępne rozeznanie rynku w celu oszacowania ceny poszukiwanego instrumentu. Sprawdziliśmy ofertę krajowych i zagranicznych dostawców. Zakup został przeprowadzony w trybie przetargu nieograniczonego pod nazwą: „zakup i dostawa fortepianu dla Radomskiej Orkiestry Kameralnej” zgodnie z naszym regulaminem zamówień publicznych. Do przetargu zgłosiło się czterech oferentów, jednak tylko jedna oferta spełniała wymagania specyfikacji istotnych warunków zamówienia (SIWZ) – Salon Muzyczny Fan Grzegorz Walczyński Sp. z O.O., który do oceny formalnej i jakościowej przedstawił fortepian Yamaha CFX z 2015 roku. Do oceny jakościowej zaprosiliśmy trzech ekspertów, dwóch pianistów wysokiej klasy oraz renomowanego stroiciela, który zajmuje się także renowacją i rekonstrukcją starych klawesynów, fortepianów i pianin.
Zamówieniem objęta została dostawa przewidziana w terminie do grudnia 2020 roku fortepianu koncertowego wysokiej klasy mistrzowskiej z niezbędnymi elementami dodatkowymi (m.in. pokrowiec, ława). Fortepian został dostarczony do siedziby Radomskiej Orkiestry Kameralnej, w celu przeprowadzenia oceny jakościowej, zgodnie z warunkami prowadzonego zamówienia już w listopadzie, dzięki temu mogliśmy go wykorzystać podczas grudniowych prób i koncertów orkiestry.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Dofinansowano ze środków Gminy Miasta Radomia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij